Bilgi

YourPhone.exe Nedir? YourPhone.exe Virüs mü?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda -kısaca- “YourPhone.exe Nedir? YourPhone.exe Virüs mü?” sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Windows 10’da bilgisayarınızın “Görev Yöneticisini” kontrol ettiğinizde yukarıdaki gibi YourPhone.exe uygulamasının çalışır halde olduğunu göreceksiniz. Tabi bu durumla ilk kez karşılaşan birçok kişi bu uygulamanın “virüs” olduğunu düşünmektedir.

YourPhone.exe uygulaması, telefonunuzu Windows 10’a bağlamanıza ve doğrudan masaüstünden bildirim almanıza olanak sağlayan bir yazılımdır. Bu nedenle Görev Yöneticisinde “YourPhone.exe” isimli bir uygulama görürseniz endişelenmenize hiç gerek yok.

Yourphone.exe, telefondan masaüstünüze bildirim göndermenizi sağlayan bir uygulamadır ve bildirimleri anında iletebilmek için arka planda devamlı çalışmaktadır. Bunu Microsoft uygulamaları için kullanarak, telefonda bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için Windows Phone kullanıyor olmanız gerekmektedir. Eğer telefonunuz iPhone veya Android ise bu uygulamanın sizin için hiçbir faydası bulunmuyor. Bu uygulama sizi rahatsız ediyorsa ve kaldırmak istiyorsanız aşağıda gösterdiğimiz adımları kullanarak kaldırabilir veya arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

YourPhone.exe Nasıl Kaldırılır?

YourPhone.exe‘yi devre dışı bırakmanın en iyi yolu arka planda çalışmasını engellemektir. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Bilgisayarınızın “Ayarlar > Gizlilik” menüsüne gidin.

Arka Plan Uygulamaları‘nı seçerek listede bulunan “Telefonunuz” seçeneğini bulun ve “kapalı” olarak değiştirin. İşlemimiz bu kadar.

Telefon Uygulamanızı Windows 10’dan Kaldırın

Köşedeki Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Windows PowerShell’i (Yönetici) seçin. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın.

Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage

Komut, Telefon Uygulamanızı Windows‘tan tamamen kaldıracaktır .

YourPhone.exe herhangi bir kötü amaçlı yazılım değil, Windows’ta önceden yüklenmiş olarak gelen kritik bir programdır. Ancak iki kat emin olmak istiyorsanız, tam sisteminizi iyi bir antivirüs yazılımı ile tarayın.

Kaynak: Microsoft

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı