Bilgi

Antivirüs Tavsiyesi | Hangi Antivirüs Programı Almalıyım?


Bu makalede “Antivirüs Tavsiyesi” ve “Antivirüs Programları” ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Ama öncelikle Antivirüs programları hakkında kısaca bilgi vereyim. Antivirüs Programları bilgisayarları zararları yazılımlara karşı koruyarak bilgisayarımızda bulunan programların, verilerin v.s. zarar görmesini engeller ve kişisel bilgilerin çalınmasının önüne geçerler.

Antivirüs programları veritabanlarına bulunan bilgiler sayesinde zararlı yazılımları tanıyarak silerler veya kullanıcıya bildirirler. Kendi serverlarında tüm dünyadan gelen bilgileri analiz ederek veritabanlarını güncellerler ve bilgisayarınızdaki bir antivirüs bu serverlara bağlanarak en güncel zararlı yazılım bilgilerini elde eder. Böylece dünyanın herhangi bir noktasında çıkmış zararlı bir yazılım bu sayede önceden tespit edilmiş olur.

En iyi antivirüs programı hangisidir? Aslında bu konuda net bir bilgi yok. Reklamını en iyi yapan antivirüs en iyi gözükse de aslında durum bu değil. Dünya yüzlerce antivirüs markası var ve her antivirüs markasının aslında ortak bir amacı olsada kendine has bir yazılımı var.

en iyi antivirüsler

Bir çok platformu inceledim. Platformlar genelde kim kendilerine sponsor olmuşsa o markaları öne çıkarmaya çalışıyor. Aslında oldukça yanıltıcı bir durum ve etikte değil. Ancak elde etiğimi bilgilere ve deneyimlerimizde göre en iyi antivirüsler aşağıdaki listedeki gibidir. Şahsen kullandığım Symantech. Yıllardır kullanıyorum. Kesinlikle çok iyi. Aslında antivirüsler bilgisayarı yavaşlatırlar dieye bir mantık var. Ancak sanıldığı kadar değil.

Antivirüs Tavsiyesi | Hangi Antivirüs Programı Almalıyım?

1- Bitdefender Antivirus Plus
2- Kaspersky Anti-Virus
3- McAfee AntiVirus Plus
4- Norton Security
5- Symantec Norton Security
6- Avast Antivirus
7- ESET NOD32 Antivirus 8

Kaynak:

http://www.tomsguide.com/t/antivirus/
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2372364,00.asp

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı