Bilgi

Twitter Nasıl Kapatılır?


Bu yazımızda twitter hesabınızı nasıl kapatacağınıza dair bilgiler vereceğiz. Twitter hepimizin bilfiği gibi sosyal ağ ve mikroblog platformudur. Twitter’da kulanıcılar tweet adı verilen maximum 140 karakterlik yazılar yazma olanağı vermektedir.

Twitter hesabınızı kapatmak için yapmanız gereken işlemler öncelikle https://twitter.com adresine gitmek. Kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte giriş yaptıktan sonra sağ üstte Twettle yazan yerin solunda profik kısmını kliklemek ve açılan pencerede aşağıdaki gibi Ayarlar sekmesini seçmek.

twitter hesap kapatma (1)

Ayarlar kısmını seçtikten sonra sayfanın en altına inin ve HESABIMI DEVRE DIŞI BIRAK seçeneğini seçin.

twitter hesap kapatma (2)

Hesabımı devre dışı bırak dedikten sonra karşınıza bir uyarı yazısı gelecek. Uyarıda “Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.” şeklinde olacak. Yani 30 gün içerisinde tekrar oturum açmazsan hesabın tamamen silinecek. Ayrıca devre dışı bıraktığınız anda hesabınız twitterda görünmez. Karar verdiyseniz @twitteradresiniz adlı kişiyi devre dışı bırak seçeneğini seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kapatmaya bırakabilirsiniz.

twitter hesap kapatma (3)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı