Bilgi

Bionluk.com’da En Kazançlı Kategoriler


Türkiye’de yaşayan herhangi bir dijital pazarlamacı veya freelancer Bionluk’u mutlaka duymuştur. Bionluk, freelancer’ların hizmetlerini sadece 10TL’den başlayan fiyatlarla satmasıyla tanınır.

Peki tam olarak nedir bu Bionluk?

Bionluk Nedir?

Bionluk, insanların çevrimiçi hizmet satmak ve satın almak için buluştuğu bir pazar yeridir. 10 TL veya daha fazla herhangi bir fiyata hizmet satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz, Türkiye’nin en büyük çevrimiçi pazarlarından biridir diyebiliriz.

Bionluk’ta alabileceğiniz hizmetler arasında yazı & çeviri, grafik & tasarım, internet reklamcılığı, yazılım & teknoloji vb. birçok kategori yer alır.

Bu kategorilerde her bir freelancer, nasıl bir hizmet vereceklerine dair açıklamalar sunar.

Başlangıçta temel kategori fiyatlandırmanızı yalnızca 10 TL olarak ayarlamanıza izin veren Bionluk’ta, şu an farklı ücretlendirmelerle de satış yapabilirsiniz.

Ancak yine de müşterileri nasıl hızlı bir şekilde elde edeceğini bilenler, temel fiyatlarını 10 TL olarak belirler. Daha sonra ekstra hizmetleriyle daha fazla ücret alabilirler. Bu sayede müşteriler, hizmetlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için ekstraları satın almaya gönüllü olur. Fakat Bionluk’a yeni üye oluyorsanız, her şey sadece hizmetlerinizi ucuz tutmanızla bitmez. Çünkü Bionluk’ta ne satmaya karar verirseniz verin, çok fazla rekabetle karşı karşıya kalırsınız.

Bionluk’un 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana, platformda olan başkaları varken, yeni bir freelancer olarak alıcıları çekmek açıkçası pek kolay değildir. Çünkü eski satıcıların binlerce olumlu yorumu vardır.

Şimdi kendinizi Bionluk’ta satın alma yapan biri olarak düşünün, siz olsaydınız büyük olasılıkla siz de bu en yüksek puanlı freelancer’lardan hizmet satın almak isterdiniz.

Bu yüzden Bionluk üzerinde çalışarak hatırı sayılır miktarda para kazanmak istiyorsanız, gerçekten çok çalışmanız ve hizmetlerinizi öne çıkarmanız gerekir.

Bionluk’a Nasıl Kayıt Olunur?

Bionluk’a kaydolmanın herhangi bir zorluğu yoktur. Tıpkı başka bir web sitesine kayıt olduğunuz gibi Bionluk’a da kayıt olabilirsiniz. Facebook veya Google ile bağlanmak istemezseniz; ad, e-posta, telefon vb. bazı ayrıntıları sağlamanız gerekir. Kaydolmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Bionluk’a kaydolmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra profilinizi düzenlemeniz ve verebileceğiniz hizmetleri detaylıca anlatmanız gerekir.

Bionluk Üzerinden Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

  • Freelancer olarak başlamak ve çalışmak çok kolaydır, çalışmak için geçmiş bir deneyime ihtiyacınız yoktur.
  • En az 10 TL ile hizmetlerinizi sunmaya başlayabilirsiniz.
  • Herhangi bir ekip ve sıkı çalışma gerektirmeyen basit ve mikro hizmetler sunabilirsiniz.
  • Bionluk çok kolay ve kullanıcı dostudur.
  • Bionluk’ta çalışmak için müşterilerin peşinde koşmak zorunda kalmazsınız. Bu da hizmetlerinizi satın almak için herhangi bir müşteriye mesaj atmanız gerekmediği anlamına gelir, bunun yerine müşterinin gereksinimlerine göre sizinle iletişime geçeceği bir hizmet vermeniz yeterlidir.
  • Farklı ödeme seçenekleri ile kazandıklarınızı kolayca çekebilirsiniz.

Bionluk.com’da En Çok Para Kazanabileceğiniz Kategoriler

İşletmeleri bir sonraki seviyeye taşımak için yüksek kaliteli hizmet verebileceğiniz en iyi Bionluk kategorilerini mi arıyorsunuz, aşağıda sizin için listeledik:

​​1- Yazı & Çeviri

Metin yazarlığı, çeviri, redaksiyon ve metin düzenleme, web sitesi içeriği, senaryo, basın bülteni, yaratıcı metin “Yazı & Çeviri” kategorisi altında en çok satan en iyi kategorilerdir.

Diğer tüm kategorilerde olduğu gibi, temel fiyat 10 TL’dir, ancak karmaşıklığa ve kelime sayısına bağlı olarak yüzlerce TL’ye mal olabilir. Basit bir proje uzun vadeli bir projeye dönüşebilir, böylece yazar bu tür projelerde yer alabilir.

Yazarlar çok sayıda nişte yazabildikleri için bu kategori bir kazan-kazan durumudur. Bu kategorideki mevcut iş miktarı neredeyse sınırsızdır. Bu yüzden Bionluk’ta en çok talep gören kategorilerden biridir.

2- Grafik & Tasarım

Grafik tasarım geniş bir alandır ve birçok alt kategoriye ayrılabilir. İşte bu yüzden Bionluk’ta da en popüler ve talep gören kategorilerin başında gelir. İşletmeniz için grafikle ilgili tüm hizmetleri bu platformdan kolayca temin edebilirsiniz.

Grafiklerle yapılacak çok fazla şey olduğundan Bionluk’ta; logo tasarımı, marka kılavuzları, yayıncılar için grafikler, kartvizitler, illüstrasyon, desen tasarımı, ambalaj tasarımı, broşür tasarımı, afiş tasarımı, tabela tasarımı vb. yapabilecek çok fazla iş bulabilirsiniz.

Yetenekli kişiler, grafik tasarımlarla ilgili güçlü bir portföye sahiplerse, Bionluk’ta çok iyi paralar kazanabilirler.

Özellikle logo tasarlıyorsanız, bu hizmet Bionluk’ta yüksek talep görür. İyi bir tasarımcıysanız, doğru araçlarla birkaç dakika içinde bir logo tasarımı oluşturabilirsiniz. Bazen araçlara ihtiyacınız olmaz, sadece bir şablon koleksiyonunuz olması yeterlidir. Bu logo şablonları koleksiyonunda farklı kategorilerden logo tasarımları bulunması yeterlidir. Eğer doğru koleksiyona sahipseniz, tek yapmanız gereken istediğiniz firma ismi ile düzenleme yapmaktır.

3- İnternet Reklamcılığı

Bionluk’ta işletmeleri için dijital pazarlama hizmetleri satın almak isteyen ve bu hizmete oldukça iyi bir bütçe arayan birçok insan vardır.

SEO, SEM, reklam yönetimi, sosyal medya yönetimi, mobil reklamcılık ve influencer pazarlama gibi dijital pazarlama becerileriniz varsa, bu hizmetleri Bionluk üzerinden sunabilir ve firmalar için freelance olarak çalışabilirsiniz.

4- Video & Animasyon

İçeriğin en önemli parçalarından biri olan video özellikle bu aralar son derece popülerdir ve kısa videolar internette yoğun olarak kullanılır. Facebook, Twitter veya YouTube olsun, video şeklinde bol miktarda pazarlama materyali paylaşıldığını zaten görüyorsunuzdur. Video ve animasyonun Bionluk’ta en çok kazandıran kategorilerden biri olmasının sebeplerinden biri de budur. Video yapma eğilimi gelecekte daha fazla talep doğuracak, bu nedenle videolar tasarlayabilen yetenekli insanlar için çok fazla iş imkanı doğacak.

5- Yazılım & Teknoloji

​​Çevrimiçi bir varlık oluşturmak isteyen herkes bir web sitesine veya bir açılış sayfasına ihtiyaç duyar. Web sitesi tasarlamak hiç olmadığı kadardır, çünkü profesyonel web sitelerini kolaylıkla tasarlamanıza yardımcı olacak birçok araç vardır.

Bu yüzden programlama uzmanı olmanıza gerek yok. Bu kadar zor olsaydı, Bionluk’taki hiç kimse bütün gününü çok az bir para karşılığında bir web sitesi kurmaya çalışarak harcamazdı.

Elbette web tasarımı ve kodlamanın temellerini öğrenmelisiniz, bu size çok yardımcı olacaktır. Temel bilgileri öğrendiğinizde ise, web tasarım araçlarına yatırım yapabilir ve bir web sitesi tasarlamayı çok hızlı bitirmenize yardımcı olacak birçok şablon satın alabilirsiniz.

Bunlar, iyi bir gelir elde etmek için Bionluk’ta satabileceğiniz en karlı hizmetlerden bazılarıdır. Ancak bu hemen olmaz, insanlar günlük olarak hizmetinizi almadan önce kendinizi hazırlamak için biraz zaman harcamanız gerekir.

Bionluk’ta daha fazla para kazanmanın sırrı, olabildiğince çok alıcı çekmek ve ekstraları akıllıca kullanmaktır.

Yukarıda  Bionluk’taki en kazançlı olabilecek kategorilerin hepsini hemen hemen listeledik. Artık ilgilendiğiniz nişte detaylı araştırma yapmak, piyasayı analiz etmek ve kendiniz için doğru kararı vermek size kalmış.

Unutmayın, hiçbir freelance platforma üye olarak 1 günde çok fazla para kazanamazsınız, fakat uzun vadede buna değeceğini göreceksiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı