Bilgi

Cloverfield Yolu No: 10 Konusu, Oyuncuları ve Yorum


Cloverfield serisinin ikinci filmi olan Cloverfield Yolu No: 10 2016 yılında vizyona girmiş olan ABD yapımı bir bilim kurgu, psikolojik ve gerilim filmi. Yönetmenliğini Dan Trachtenberg üstlendiği bu filmin başrollerini Mary Elizabeth Winstead, John Goodman ve John Gallagher Jr. paylaşıyor. Trachtenberg‘in yönettiği ilk film olma özelliğini taşıyan olan Cloverfield Yolu No: 10 konusu ve özellikle filmin sonu ise bir hayli ilginç!

Cloverfield Yolu No: 10 Konusu ve Yorum

Şu ana kadar tek mekanda çekilen bir çok film izledim. Özellikle 12 Angry Man, Cube, Buried, Door, 127 Hours, Panic Room başarılı bulduğum filmlerden. Uzun zamandır tek mekanda çekilen filme pek rastlamıştım. Takii torrentleech.org’dan Cloverfield Yolu No: 10 bulup indirene kadar. Aslında Cloverfield serisinin devam filmi olarak geçse de pekte birbiri ile ilişkili bir film değil. Yani sıfırdan bu filmi izlediğinizde biri size birincisi de varmış derse şaşırıyor insan. Bu iki film arasından çekimden tutun filmin genel olarak yapısına baya bir fark var diyebilirim.

Filmimiz genç bir kız olan Michelle’nin (Mary Elizabeth Winstead) bir evi terketmesi ve yolda trafik kazası geçirmesi ile başlıyor. Gözlerini açtığında ise kendini bir sığınağın odasında, koluna serum bağlı halde buluveriyor. Odasının kapısını Howard Stambler (John Goodman) açıyor ve kendisine geçirmiş olduğu kazadan kurtardığını, büyük bir patlamanın Dünya’nın yüzeyini yaşanamaz bir hale geldiğini, bunu önceden düşünüp bu sığınağı inşaa ettiğinden bahsediyor. Çok geçmeden sığınakta bulunan Emmett DeWit (John Gallagher, Jr.) ile tanışıyor ve kaçış planları yapılıyor.

Daha devamı spoiler olacağından detay vermek istemiyorum. Ancak kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi. Film gerilim ile başlıyor, psikoloji ile devam ediyor ve bir anda kendinizi bilim kurgunun içinde buluveriyorsunuz. Yok artık! diyeceğiniz bir film.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı