Bilgi

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?” Sorusuna yanıt vereceğiz. Facebook hesabınız varsa ve ayarlardan değiştirmediyseniz varsayılan olarak “Arkadaş Listesiniz Herkese Açık” hale gelmektedir. Tabi bu durum beraberinde bazı istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Burada oldukça basit bir şekilde arkadaş listenizi nasıl gizleyeceğinizi anlatacağım.

Telefondan Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

1- Telefondan Facebook uygulaması için sağ üstte bulunan yatay üç çizgi kısmını klikleyip aşağıda inerek “Ayarlar ve Gizlilik >>> Ayarlar” seçeneğini seçiyoruz. Devamında açılan sayfayı aşağı kaydırıp “Gizlilik Ayarları” yazan kısmı seçiyoruz.

2- Tekrar aşağı kaydırıp “Arkadaş Listeni Kimler Görebilir” seçeneğini klikliyoruz.  “Arkadaş Listenizi Kimler Görebilir?” seçeneğinde “Sadece Ben” veya dilerseniz “Arkadaşlar” olarak değiştirebilirsiniz. Sadece ben yaptığınızda sizden başka kimse arkadaş listenizi görmez. Arkadaşlar yaptığınızda ise sadece arkadaşlarınız arkadaş listenizi görecektir.

Bilgisayar/Laptoptan Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

1- Eğer masaüstü bilgisayar veya laptop kullanıyorsanız facebook profilinizden sağ üstte bulunan ok simgesine klikleyip Ayarlar menüsünü seçin.

2- Son olarak devamında solda Gizlilik kısmını klikleyip açılan sayfada “Arkadaş Listenizi Kimler Görebilir?” seçeneğini “Sadece Ben” veya dilerseniz “Arkadaşlar” olarak değiştirebilirsiniz. Sadece ben yaptığınızda sizden başka kimse arkadaş listenizi görmez. Arkadaşlar yaptığınızda ise sadece arkadaşlarınız arkadaş listenizi görecektir.

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı