Bilgi

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası ve Çözümü


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Play Store İndirme Bekleniyor Hatası ve Çözümü” ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Bu hatayı alanlar sorunun çözümü için Ayarlar – Uygulamalar sekmesinden Google Play Store’a gidip tüm verileri temizle dedikten sonra güncellemeleri kaldır demeleri gerekiyor. Bu işlemlerin ardından tekrar Play Store Uygulamasını çalıştırıp güncellemeleri kontrol ederek Play Store’u güncelleyip sorunu çözebilirler.

 Şimdi hazırsanız, sorunun nasıl çözüleceğini uygulamalı olarak yapalım.

İlk olarak Ayarlar > Uygulamalar ve Uygulamaları Yönet sekmesine gidelim. Buradaki amacımız Google Play Store uygulamasına gitmek olduğu için bazı telefonlarda ve cihazlarda “Uygulama Yöneticisi” adı altında da olabilir.

Google Play Store’a gittikten sonra ilk yapacağımız işlem; “Verileri Temizleme” demek, veriler temizlendikten sonra  ikinci işlem olarak “Güncellemeleri Kaldır” diyoruz. Bu iki işlem sonrasında bu sayfadaki işlemimiz tamamlanıyor.

Şimdi Google Play Store’a gidip sol üstte bulunan yatay üç çizgi simgesine klikleyelim ve burdan açılan pencereden Ayarlar‘ı seçelim.

Ayarlar dedikten sonra gelen pencere en alt kısımda bulunan Play Store Sürümü yazan yeri klikleyelim ve açılan panelde “Google Play Stor’un yeni bir sürümü indirilecek ve kurulacak” uyarısına evet diyelim.

İşlemimiz tamam. “Google Play Store İndirme Bekleniyor” hatası  çözüldü. Şimdi artık Google Play‘den uygulama, oyun vs. indirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı