Bilgi

Huawei P20 Lite Cep Telefonu Yorum ve İnceleme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “Huawei P20 Lite Cep Telefonu” konusunda biraz bilgi vermeye çalışacağım. Huawei ülkemizde pek bilinen bir marka değil. Çin markalarına karşı geçmişten gelen önyargının şimdilerde kırılmaya başladığını söyleyebilirim. Tabi bunun nedeni biraz bilgisizlikten kaynaklanıyor. Oysaki bir çok telefon modelinin üretim lokasyonuna baktığımızda Çin olduğunu görüyoruz. Huawei akıllı cep telefonlarından tutun, tablet, modem ve bilgisayar teknolojileri konusunda dünyada oldukça saygın bir konuma sahip.

Huawei P20 Lite telefonu, Huawei P20 ve Huawei P20 Pro modelleri arasında yer alan ve bir çok kullanıcıya hitap eden, oldukça olumlu geribildirimler almış kaliteli bir cep telefonu olduğunu belirtelim.

Huawei P20 Lite; 145 gram ağırlığında, 5.84 inç ve 2280x1080px ekran özelliklerine sahip. Ekranda LTPS TFT teknolojisi kullanılmış. Hemen söyleyelim, LTPS TFT (Low-Temperature Polycrystalline Silicon), Türkçesi ile düşük sıcaklıklı polikristalin silikon (LTPS), geleneksel yöntemlere (900 ° C’nin üzerinde) kıyasla nispeten düşük sıcaklıklarda (~ 650 ° C ve daha düşük) sentezlenen polikristal silikondur. Artık yeni nesil telefonlarda sıklıkla göreceğimiz bu ekran tipinde daha fazla çözünürlük, daha az enerji ve daha ısınma gibi istenilen değerlere ulaşabileceğiz.

4GB RAM, 64GB dahili bellek kapasitesi ile karşımıza çıkan Huawei P20 Lite, microSDTM kart ile 256GB’a kadar yükseltme yapabilirsiniz. Ayrıca ön 16 MP ve arka kamerası 2 MP özelliğinde olan bu modelde 3000 mAh değerinde bataryası bulunuyor. Tek SIM kart ile çalışan (Nano SIM) telefon 4.5G bağlantı ile uyumlu olduğunu söyleyelim. İşlemci olarak 8 çekirdekli Quad-core 2.36 GHz ARM Cortex-A53 işlemci kullanıyor.

Altın, pembe, siyah ve mavi renk seçenekleri ile karşımıza çıkan Huawei P20 Lite 2400-2500 TL aralığında fiyat etiketleri ile e-ticaret sitelerinde veya teknoloji mağazalarında bulmanız mümkün.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı