Haber

İş Dünyasının Ünlü Çifti Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı Kaza Geçirdi


Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde Yunanistan’ın Leros Adası‘nda tatil yaparken bir deniz kazası geçirdiler. Çift, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptılar. Ağır yaralanan Sabancı çiftini, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti ve kurtardı.

Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk müdahaleleri yapıldı. Ali Sabancı’nın dalağı alındığı ve entübe edildiği iddia edildi. Vuslat Doğan Sabancı’nın da durumunun ağır olduğu belirtildi. Çift, daha sonra deniz ambulansıyla Bodrum‘a getirildi. Ali Sabancı, saat 10.15 sıralarında ambulans helikopterle Bodrum’dan İstanbul‘a sevk edildi. Vuslat Doğan Sabancı’nın da saat 11.30’da ambulans helikopterle İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

Sabancı çiftinin sağlık durumuyla ilgili Esas Holding bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir” denildi.

Sabancı ailesinin bu kaza sonrasında büyük bir üzüntü yaşadığı tahmin edilmektedir. Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, Türkiye’nin önde gelen iş insanları ve medya patronları arasında yer almaktadır. Ali Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı‘nın yanı sıra Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmaktadır. Vuslat Doğan Sabancı ise Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Sabancı çiftinin kaza haberine sosyal medyada da büyük ilgi gösterildi. Birçok kişi ve kurum, Sabancı çiftine geçmiş olsun dileklerini iletti ve acil şifalar diledi.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı