Bilgi

Monster Gaming Mouse Modelleriyle Oyunlardaki Başarınızı Artırın


Hayatın akışı içerisinde oyunlara ayırabildiğiniz sınırlı bir süreniz var. Kiminiz akşamları iş ya da okul dönüşü bir veya birkaç saat oyun oynayabilir, kimileriniz ise oyun oynayabilmek için hafta sonlarını ve tatilleri iple çeker. Bu sınırlı süre içerisinde yaşadığınız oyun deneyimini etkileyenler ise belli: Bilgisayar ve çevre birimleri. Evet, güçlü bir oyun bilgisayarına sahip olmak, iyi bir oyun deneyimi için gerekli ama en az oyun bilgisayarı kadar, oyuncu mouse modelleri de ekran karşısında geçirdiğiniz zaman diliminde, oyunlardan aldığınız keyfi artırır. Zira oyunlarda yönettiğiniz karakter ve araçları da kontrol edebilmenize yardım edecek olan gamer mouse, rakiplerinize karşı üstünlük kazanmanıza da imkân tanıyabilir. Peki, gaming mouse çözümlerini sıradan farelerden ayıran yönleri nelerdir?

Yüksek Ergonomi ve Özelleştirilebilir Tuş Fonksiyonları

Gündelik bilgisayar kullanım sırasında fareyi nasıl tuttuğunuz ve hareket ettirdiğiniz yüksek öneme sahip değildir. İmleci hareket ettirmek ve fare tuşlarını kullanmak çoğu zaman fazlasıyla yeterlidir, ancak iş oyun oynamaya gelince fareyi nasıl tuttuğunuz ve onu nasıl hareket ettirdiğiniz büyük önem kazanır. Avucunuzu kaplayan ya da avucunuzdan daha geniş yüzey sunan gaming mouse modelleri, oyun seanslarında elinize maksimum rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanır. Kullanım esnasında genellikle boşta kalan serçe parmağınız ve baş parmağınızı rahat ettirebilecek dolgu alanlarla gelebilen modeller, diğer parmaklarınızı etkin biçimde kullanabileceğiniz tuşlarla donatılır. Kimi oyun mouse çözümlerinde ise başparmağınızla veya işaret parmağınızla kontrol edebileceğiniz ekstra düğmeler bulunur ve bu düğmeler, farenin geri kalanındaki düğmelerde olduğu gibi özelleştirilebilirlik sunar. Bu sayede oyunlarda kontrol ettiğiniz araç ve karaktere özel durumları farenize atayarak en az eforla mümkün olan en doğru hamleleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ergonomi ve milyonlarca tıklanmaya dayanıklı olacak şekilde üretilen özelleştirilebilir tuşlarla birlikte gaming mouse modellerinde dikkat çeken bir diğer nokta da değiştirilebilir dpi ayarıdır. Ekran çözünürlüğü, oyunun yapısı ve diğer etmenlere bağlı olarak değiştirebileceğiniz dpi, fareyi fiziksel olarak asgari oranda hareket ettirerek istediğiniz açı değişimlerini gerçekleştirebilmenizi sağlar. Çevreyi minimum hareketiyle görebilmenizi kolaylaştıran dpi değişim opsiyonu, strateji gibi oyun türlerinde daha hassas hareketler yapabilmenize de fırsat tanır.

Değiştirilebilen Ağırlık ve Kişiselleştirilebilir LED Aydınlatma

Oyuncular için bir gaming mouse edinme sürecinde etkili olabilecek unsurların başında farenin ağırlığı gelir. Çok ağır bir fare, hareket ettirilmesi zor olabileceği, çok hafif bir fare de istek dışında fazladan hareket edebileceği için oyun tutkunları tarafından pek tercih edilmez. Oyuncu farelerinin ağırlıkları ise genellikle sektörde standart hâline gelen ağırlıklarda üretilir hatta kimi gaming mouse modellerinde, farenin içerisinde takılıp çıkarılabilen harici ağırlıklar bulunur. Bu sayede oyuncular, oynadıkları oyunun türüne, oyundaki rollerine ve oyunu oynayacakları süreye bağlı olarak ağırlıkları gereksinimleri doğrultusunda değiştirerek oyun seanslarının en verimli biçimde devam etmesini mümkün kılar.

Oyun seanslarında hem oyundaki gelişmelere dair bildirimleri görebilmeniz hem de motivasyonunuzu artıracak aydınlatmalar, oyuncu farelerinde kendine yer bulur. Şerit formunda ya da bölgesel olarak konumlandırılan RGB LED aydınlatmaları, fareler için sunulan yazılımlar veya ön tanımlı ayarlar aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz oyuncu faresi, kablolu ya da kablosuz yapıda olabilir. Kablo uzunluğu iki metreye ulaşabilen fareler, USB portlarına bağlanarak çalışabilirken kablosuz fareler ise oyun seanslarında azami özgürlük isteyen kullanıcılar için uygundur.

Teknik açıdan yetersiz bir fare kullanıyor ve oyunlardaki başarınızı, kullandığınız oyuncu ekipmanlarıyla artırmayı planlıyorsanız, Monster’ın geliştirdiği Pusat serisi gaming mouse modellerinden dilediğinizi seçin ve oyuna dâhil olun.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı