Bilgi

Türkiye’de ki En İyi Hosting Firmaları


Gerçekten bu hosting konusu olabildiğince can sıkan bir olay! Malesef ama malesef Türkiye’de bu işi profesyonelce yapan bir kaç firma dışında firma yok. Eğer bir web siteniz varsa ve kesintisiz bir hizmet almak istiyorsanız iyice araştırmadan bir kendinize hosting paketi almayın.

Bazı firmalar oldukça kaliteli sunucularda hizmet barındırmalarına rağmen son kullanıcı sorunlarına karşı olabildiğince ilgisizler. Ortaya çıkabilecek sorunlara karşı hızlı destek hizmeti sunan ve cebinizdeki paraya göz dikeyen “Karnı Tok” firmaları tercih edin. Eğer içeriği çok değişmeyen, kişisel veya kurumsal bir web siteniz varsa popüler herhangi bir hosting firmasından hizmet alabilirsiniz. Ancak içerisindeki bilgi sürekli değişen, yenilenen, kullanıcı sayısı hızla artan veya çok olan bir web siteniz varsa işte o zaman gerçekten ciddi bir araştırma yapmalısınız.

Daha önce bir firmadan barındırdığım bir web sitem 150K gibi bir ziyaretçiye sahipken bir anda hosting firmasının serverlarını güncellemesi ile sitenin içerisindeki bilgiler ÇÖP’e gitti. Neymiş yedeklemeyi ben yapmalıymışım! İyide arkadaşım önleminide sen alacaksın. Elinde hıyar var diye tuzlukla peşinden mi koşacağım! Kendi hatan yüzünden hergün yedekleme mi yapacağım!

O gün anladığım şey şuydu! Siz siz olun kaliteli firmalarda çalışan hosting firmalarını tercih edin. Mesela takip ettiğiniz sorunu olmayan bir web sitesi varsa www.whois.com.tr‘den hangi hosting firmasında diye bakın ona göre tercih edin.

Peki Türkiye’de ki en iyi hostin firmaları neler? İsim Tescil, IHS, Natro ve İdeal Hosting.

Yukarıdakiler dışında hosting firması tanımam etmem ve tavsiyede etmem!

1 Yorum

1 Yorum

  1. yusuf

    8 Kasım 2017 at 04:42

    tavsiyem en iyi hosting firmsı veridyendir . incelemenizi şiddetle tavsiye ederim

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı