Bilgi

PayPal, Alışveriş Sitesi Honey’i 4 Milyar Dolara Satın Alıyor!


PayPal tarafından çarşamba günü yayınlanan bir açıklamaya göre, çevrimiçi alışveriş yapan, indirimler ve ödüller sunan bir alışveriş platformu olan Honey‘i 4 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yaptı.

Satın alma, PayPal (PYPL), Apple (Aapl), Google (GOOG) ve Facebook (FB) gibi teknoloji şirketlerinden artan rekabetle karşı karşıya kalırken, şimdi kendi ödeme biçimlerini veya ödeme işlemlerini sunuyor. PayPal, çevrimiçi ödeme tekliflerini genişleten Visa (V) ve Mastercard (MA) gibi güçlü kredi kartı ağlarıyla da mücadele ediyor.

Honey Science Corporation, yaklaşık 30.000 çevrimiçi tüketiciye indirim kodları sunan bir web tarayıcısı eklentisi ve bir mobil uygulama olarak çalışıyor. Promosyon kodlarını tüketiciler için toplayan retailmenot gibi sitelere rakip. Honey, ödeme sırasında alışveriş yapanlar için tüm uygun promosyon kodlarını otomatik olarak girerek kendini ayırır ve kodu en büyük indirimle kullanır. İndirim sitesinde bir mobil alışveriş asistanı, izleme araçları ve uyarıları, fiyat geçmişi bilgileri, özel teklifler ve bir ödül programı bulunmaktadır.

Venmo’nun da sahibi olan PayPal‘ın 275 milyon aktif tüketici hesabı ve 24 milyon tüccar hesabı var.

Honey, 2012 yılında kuruldu ve merkezi Los Angeles‘ta bulunuyor. Bir bilgiye göre, 17 milyon aylık aktif kullanıcısı var. Analistlerle çarşamba günü yapılan bir PayPal çağrısına göre, kullanıcılarının çoğu Venmo’nun kullanıcı tabanı ile örtüşen daha genç olma eğilimindedir.

Honey, Crunchbase’e göre yatırımcılardan 30 milyon dolardan fazla para topladı. Satın alma hala düzenleyici onaylara ihtiyaç duyuyor ancak şirketler 2020’in ilk çeyreğinde kapanmasını bekliyor.

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, Honey karargahını Los Angeles‘ta tutacak. Kurucuları Honey ekibine liderlik etmeye devam edecek.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı