Bilgi

PAYPAL’a Alternatif Ödeme Sistemleri


Maalesef artık PAYPAL Türkiye’de hizmet vermiyor. Bu konuda ilerde değişiklik olur mu? Bilemiyoruz. İnternet üzerinden para kazanan bir çok kişi alternatif ödeme sistemlerine yönelik çalışma yapıyor. Ancak bir çoğunun güvenilmez, güvenilir olanların ise oldukça yüksek oranda kesintiye gittiğini söyleyebilirim. Tabi bu durum PAYPAL ödeme sistemini kullanan bir çok iyi fazlasıyla zor durumda bıraktığını söyleyebilirim.

Şimdi size lafı çok gevelemeden alternatif en iyi 2 ödeme platformunu/sistemini anlatacağım. Tabi bir çok platformda ininal,Wirecard, Payoneer gibi platformlar örnek gösterilmiş ancak şu anda en uygun olanı Finansbank’ın EN PARA diğeri ise SKRİLL. (Önerdiğim)

Enpara.com

En para hepimizin bildiği gibi Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmetlerinden bir tanesi. Bu ödeme sistemi ile hemen hemen bir çok bankacılık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Enpara.com PayPal gibi birbirinden farklı kredi kartlarının tek bir noktada toplanmasına olanak vermemesine karşın online bankacılık sistemleri ve online alışveriş açısından en uygun seçenekler arasında.

Skrill.com.tr

İnternet üzerinden yapılan ödeme ve para transferlerine izin veren uygun bir e-ticaret portalıdır. Posta havaleleri gibi kâğıt üzerinde yapılan metotlara elektronik bir alternatif olarak hizmet vermektedir. Kredi kartınızı tanımladıktan sonra çok cüzi bir kesinti ile kazandığınız paraları hesabınıza aktarabilirsiniz. Skrill hesap sahiplerinin para göndermesi ve alması oldukça kolaydır; sadece bir e-posta adresine ve kredi kartına ihtiyacınız var diyebiliriz.

BKM Express

Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilmiş olan BKM Express ödeme sistemi, hem kredi ve banka kartlarınızı tek bir havuz altında toplama konusunda bir çok platformdan önde. Hem de yüz yüze hem de internet alışverişlerinde paranızı kullanma şansı sunuyor. Bu platformun diğer bir özelliği ise herkese istediğiniz anda para gönderimi de yapabiliyorsunuz. BKM Express Android ve iOS cihazları üzerinden ödeme yapmanızı sağladığını belirtmekte fayda var. Toplamda şu an için 18 banka eklenmektedir.

WebMoney

Bir Rus menşeii olmasına rağmen internet platformlarında oldukça saygın. Ödeme sistemlerinin hızlı ve güvenilir olması tercih sebepleri arasında. Para Yükleme, Ödeme Yapma, Para Çekme, Yatırım Yapma gibi işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sistem ise bir ID Tanımlama üzerine çalışıyor. Size ID tanımlandıktan sonra para transferleri işlemlerini yapıyorsunuz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı