Bilgi

Skrill Nedir? Güvenli mi?


Paypal kapandıktan sonra hemen hemen herkes alternatif ödeme sistemlerine yöneldi diyebiliriz. Tabi söz konusu bir kazanç veya para olduğunda elbette ilk akla gelen güvenirlilik sorusu olduğu muhakkak. Paypal’ın yerini hiçbir platform tutamaz lakin alternatifler içinde en çok dikkat çeken ödeme sistemlerinden bir tanesi şu anda Skrill.

Skrill, internet üzerinde yapacağınız her tür harcamanızda kullanabileceğiniz bir ödeme sistemlerinden bir tanesidir.

Skrill şu anda ödeme konusunda cazip ve kullanılabilir oluşu açısından tercih sebepleri arasında. Skrill Şirketi İngiltere ve Galler kanunlarına uygun olarak kurulmuş bir şirkettir. Elektronik para ihracı için Elektronik Para Yönetmeliği Finansal İdare Otoritesi (FCA) tarafından yetkilendirilmiş bulunduğundan oldukça güvenilir.

Skrill Para Hesabınız ile elektronik ödemeler göndermenizi veya almanızı sağlayan elektronik bir para hesabıdır. Skrill Hesabınızdaki elektronik paralar Avrupa Elektronik Para Yönergesi ve Birleşik Krallık’ın ilgili ulusal yönetmeliği ile düzenlenmektedir.

Skrill Hesabınız seçtiğiniz mevcut para birimlerinden birini kullanacaktır. Skrill Hesabınız ile herhangi bir ödeme gerçekleştirdikten sonra para birimini değiştiremezsiniz.

Skrill Para Hesabınızdan istediğiniz anda para çekme hakkınız bulunmaktadır. Buna rağmen bu işlemin öncesinde kimliğinizi doğrulamanız istenebilir. Minimum çekim tutarı söz konusu değil ancak Skrill Hesabınızda para çekim ücretini karşılayacak kadar bakiye bulunması zorunludur. Para çekme talebinizi gönderirken para çekme yöntemini de belirleme seçeneğine sahipsiniz.

Skrill hesabı için öncelikle Web sitesine giderek bilgilerinizi kayıt ederek bir Skrill Hesabı açmanız gerekir.Tabi 18 yaş ve üzerinde olmanız gerekiyor. Skrill Hesabınıza (banka hesapları, kredi kartları ve debit kartları gibi) ödeme araçlarını yalnızca o ödeme araçlarının sahibiyseniz ekleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri sırasında Skrill Para Hesabınızı kişisel mi yoksa ticari amaçlarla mı kullanacağınız kayıt esnasında sorulacaktır. Skrill Hesabınızı ticari amaçlarla kullanma fikriniz varsa veya şahsi amaçlarınız için kullanacak da olsanız mutlaka kayıt esnasında bildirmeniz gerekiyor.

Para çekmek için, Moneybookers Master Card kullanabilirsiniz. Ön ödemeli bir kredi kartı olan bu karta hesap açtıktan sonra isteğiniz üzerine sahip olabilir, yatırdığınız paraları bu kart aracılığı ile sorunsuzca kullanma fırsatına sahip olursunuz.

Skrill Nasıl Kullanılır?

Skrill.com.tr adresine gidip yeni bir hesap açıyorsunuz ardından mevcut bir banka hesabınızın IBAN numarasının girişini yapıyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra istediğiniz kadar bir tutarı Skrill hesabınıza transfer ediyorsunuz ve işlemimiz tamamlanıyor. Böylece ikili opsiyon yatırımlarınız için kredi kartı bilgisi vermek yerine Skrill kullanıcı numaranızı veriyorsunuz. Diğer bir husus ise Skrill hesabınızdaki meblağ kadar yatırım yapabiliyorusunuz.

Elde ettiğiniz gelir yine Skrill hesabınıza yatıyor. Yatırımınızı, Skrill‘e tanıttıığınız banka hesabına transfer ettiğiniz zaman da paranız artık kendi hesabınıza transfer edilmiş oluyor. Skrill‘den yapılan transfer sadece Euro şeklinde yapıldığından dolayı, eğer yoksa bile bankanız tarafından adınıza yeni bir Euro hesabı açılıyor.

Skrill, her Skrill hesabınızdan kendi banka hesabınıza para transferi yapışınızda düşük düzeyde yakalşık 5TL’lik bir komisyon alıyor. Burada dikkat etmeniz gereken, Türkiye’deki bankaların Wire Transfer ücreti alıyor olmasıdır. Bu ücret de transfer ettiğiniz meblağ ne olursa olsun yaklaşık 15€ civarında oluyor.

Kaynak:

  • https://www.moneybookers.com/pdf/terms/mb_terms_tr.pdf
  • http://www.ikiliopsiyonuzmani.com/skrill-nedir/

1 Yorum

1 Yorum

  1. cem

    28 Mart 2017 at 01:26

    skrill.com sahtekardır..240 euro para çekme talebi verdim.paranız yollandı deyip referans no verdiler.10 gün sonra işlem iptal edildi deyip 240 euroyu 100 euro olarak yeniden skrill hesabıma yansıttılar.yani 140 euroyu çaldılar.o parayı da çekmek istedim ama 10 gün geçmesine ramen o da gelmedi..skrill sahtekardır.sakın bu site ile çalışmayın

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı