Bilgi

2022 | Saç Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri merak ediyorsanız sizler için bilgilendirici ve saç kurutma tavsiyeleri verdiğimiz bir yazı hazırladık.

Saç kurutma makinesi kuaförlük mesleğinin vazgeçilmez silahıdır. Hem saçları kurutan hem de saçları doğru tarak kullanarak şekil veren bu cihazlar sık sık değiştirilmediği ve yalnızca bir kez alınacağı için seçiminde dikkatli olmalısın! Çünkü yanlış bir seçimde saçların geri dönüşü zor olan hasarlar alır ve müdahale etmek çok geç olur.

2021 Saç Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler şunlardır;

Saç tipine uygun saç kurutma makinesi seçin!

Saç tipi tercih edilecek saç kurutma makinesi seçiminde oldukça önemlidir. Eğer saçlarınız kalın telli ve şekil vermekte zorlandığınız inatçı tellerden oluşuyorsa Arzum AR5046 Fold Away Siyah Saç Kurutma Makinesi seçeneğine göz atabilirsiniz. 2300 W gücünde olan cihaz, katlanabilir sapı sayesinde de portatiftir. Boyutlarıyla da ideal olan ürün, kolayca saklanabilir özelliktedir. Kıvırcık saçları rahatça kurutabileceğiniz difüzor başlığı ile satışa sunulan en iyi saç kurutması makinesi hızlı, kolay sonuçlar verir. Arzum AR5046 Fold Away Siyah Saç Kurutma Makinesinde yer alan hava çıkış filtresi sayesinde filtrede biriken saç, toz gibi yabancı maddeleri çıkarmaya imkan sunar. Böylelikle yıllarca sorunsuz kullanım sağlanır. Kullanıcı yorumu; “Gerçekten kaliteli iki dakika da kurutuyor saçları diğer kurutuculara göre fiyatı da gayet uygun”

Kuru ve ince telli saçlarınız var ise seramik ve porselen kaplı saç kurutma makineleri incelenmelidir. Seramik ya da porselen kaplamalı saç kurutma makineleri daha az sertliktedir. Bu özellik saçlarınıza zarar vermeden en iyi saç kurutma performansı almanızı sağlar. Eğer saç tipiniz hakkında bir fikriniz yok ise size önerimiz her zaman porselen kaplamalı makineler tercih etmenizden yanadır. Rowenta ROW Cv7920 Silence AC 2300w Premium Care nemini kaybeden saçlara tekrar nem ve parlaklık verir. İleri teknolojisi sayesinde 5 kata kadar daha sessiz çalışır. %25 e kadar nem kaybı azaltıcı özellikteki en iyi saç kurutma makinesi daha yumuşak ve sağlıklı saçlar için vazgeçilmezimiz oldu.

Uzun ve yoğun saçlarınız var ise titanyum içeren modeller incelenmelidir. Titanyum içeren saç kurutma makineleri ısıyı eşit olarak üflemesidir. Çok ısındığı için ince telli ve kuru saç tipine sahip olanların tercih etmemesi gereken bir özelliktir. Bu tanıma uygun en iyi saç kurutma makinesi önerimiz kesinlikle Babyliss 6730E Pro Compact 2400 W olacaktır. Etkin şekillendirme ve profesyonel kurutma performansıyla dikkat çekiyor.

2021 saç kurutma makinesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler arasında diğer önemli madde;

Saç kurutma makinesinin fiziksel özellikleri önemli!

Saç tipinize göre seçim yapacağınız saç kurutma makinesi alırken fiziksel özellikleri de asla göz ardı edilmemelidir. Uygun Watt aralığında cihaz seçimine özen gösterilmelidir. Watt; bir güç birimidir ve saç kurutma makinesi hızını ifade eder. Eğer makinenin Watt değeri düşükse saçlarınızı kurutmanız zaman alıcı olabilir. Düşük Watt değerinde ki makineler genel olarak uygun fiyatlarıyla dikkat çeker. 1800 W ve üzeri güce sahip en iyi saç kurutma makineleri doğru bir seçim olur. Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W yüksek gücü ve profesyonel performansıyla sizlere tavsiyemizdir. Saçlarınızı hızlı ve kolay kurutan cihaz en sık tercih edilen saç kurutma makineleri arasındadır.

Saç kurutma makinesinin gücü kadar ağırlığı da önemlidir. Ağırlık özelliği 2021 saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında küçük bir detay gibi gözükebilir. Fakat daha hafif ağırlığa sahip olan makinelerin tutuşu daha kolaydır. Kolu yormayan ideal saç kurutma makinesi 454 gramdır. Arnica Alize Mini Saç Kurutma Makinesi bu fiziksel özelliğe sahiptir.

Bir saç kurutma makinesinin birden fazla ısı ayarı olması olmazsa olmaz özellikleri arasında olmalıdır. Düşük, orta ve yüksek hız ayarlarına sahip olan saç kurutma makineleri saçınıza uygun ısı ayarını sağlar. İnce ve kuru saç tipiniz var ise saçlarınızı düşük ısıda kurutma işlemi yeterlidir. Normal saç tipinde orta ısı derecesi uygun olurken, kalın uzun ve kabarık saçlar yüksek ısıda kurutulmalıdır. Braun Satin Hair 7 model saç kurutma makinesi tam 6 farklı sıcaklık seçeneğine sahiptir. Saçlarınıza gözle görülür parlaklık sunan bu mükemmel cihaz, saç kurutma ve ayrıca saç şekillendirme de vazgeçilmeziniz olacak.

Saçlara şekil vermek için aparatlara dikkat

Saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında son olarak aparat detayı bulunmaktadır. Saçınızı kurutma özelliğinin yanı sıra saçlarınıza şekil verecek olan saç kurutma makineleri aparatlarıyla birlikte satışa sunulmaktadır. Saç kuruma makinesi fön özellikli olanlar saçlarınızı düzleştirebilir, kıvırcık hale getirebilir. Bu cihazlar genellikle 2000 Watt üzeri güçtedir.

Örnek vermek gerekirse Philips DryCare BHD282/00 iyon 2300W bu beklentinizi karşılayacak cihazdır. Saç kurutma makinesi düz ve elektriklenmeyen saçlar için kullanabilir. Hem fiyatı hem performansıyla bu ürünü biz çok beğendik.

Bütçeniz uygunsa uzun yıllar kullanıma uygun olan Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi seçeneğine mutlaka göz atmalısınız. Dyson Supersonic kullananlar tarafından tam not alan saç kurutma makinesi ergonomik ve hızlı kurutma özelliğinin yanı sıra saçlarınızı şekillendirmeniz için tam 5 farklı başlıkla satışa sunulmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı