Bilgi

En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri


Herkese Merhaba. Bu yazımızda en iyi saç kurutma makinesi tavsiyeleri ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle saç kurutma makineleri saçınız kısa veya uzun olsun evinizde muhakkak bulunması gereken en önemli cihazlardan bir tanesi. Genellikle evde yaşayan herkes tarafından sıklıkla kullanılan bu cihazın hem güçlü hem ekonomik hem de sağlam olması isteniyor. Eğer saçınıza evde fön çekiyor veya saçınızı sık sık şekillendiriyorsanız uygun fiyata alabileceğiniz en iyi saç kurutma makinesi hayatınızı kurtarabilir. Bunun için de kullanımınıza bağlı olarak sizin için en uygun ve en iyi saç kurutma makinesi modelini satın almalısınız.

Buraya kadar farklı çeşit ve markanın arasından en iyi ve en uygun modeli seçmek istediğinizi biliyoruz. Bu nedenle sizin için en iyi saç kurutma makinesini yazısını derledik.

Saç kurutma cihazları, bir elektrik motoruna bağlı pervanenin bir rezistans sayesinde ile ısıtılan havayı üflemesiyle çalışan makinelerdir. Bu makineler saç kurutmak için imal edilirler. Rezistans ve motor yapıları temel de saç kurutmaya yetecek güçte tasarlanır. Piyasada 600 watt ile 2500 watt arasında değişen çok sayıda saç kurutma makinesi modeli bulunmaktadır. Bu cihazlar genel olarak elektrikli ev aletleri üreten firmalar tarafından üretilirler.

Piyasada çok çeşitli markalar altında satılan farklı boy ve fiyatta yüzlerce farklı saç kurutma makinesi modeli bulunmaktadır. Bu cihazların bir kısmı Türkiye`de üretilirken, önemli bir bölümü de Çin ya da Avrupa’dan ithal edilmektedir. Saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu bulunmaktadır.

– Makine Gücü: Uygun watt aralığı seçmek saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor. Watt, bir güç birimidir ve saç kurutma cihazlarında motorun ne kadar hızlı çalıştığını gösterir. Daha çok W veya Watt ile gösterilen güç değerleri ne kadar yüksek olursa kurutma daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Bu nedenle saçlar için 1800 – 2000 Watt değerinde bir kurutma makinesi tercih etmek gerekiyor.

– Isı ve Hava Kademeleri: Satın almayı düşündüğünüz saç kurutma makinesinin ısı ve hava kademeleri önemli bir belirleyicidir. Düşük, orta, yüksek vs. gibi ısı ayarlarına sahip olan saç kurutma makinesi modelleri saça gerektiğinden fazla veya daha az ısı uygulamanın önüne geçiyor.

– Soğuk Üfleme: Makinenizin soğuk üfleme özelliğinin olup olmadığına bu özelliğin ne kadar stabil çalıştığına dikkat etmenizi öneriyoruz. Cihazlardaki soğuk üfleme özelliği saçlar yıkandıktan sonra saçlara daha kolay şekil verilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca soğuk hava saç modelleri saçları parlatacağı gibi saçı sabitlemeye de destek olmaktadır.

– Bütçe: Biz tüketiciler için en önemli şey kuşkusuz bütçe. Bir saç kurutma makinesine ayırdığınız 250-500 TL’lik bütçe ile kaliteli bir ürün alabilirsiniz. Ayrıca şu an için 60 TL’den başlayarak 6.000 TL’ye kadar saç kurutma makinesi almanız mümkün.

– Garanti ve Satış Sonrası Destek: Saç kurutma makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise satış kuşkusuz satış sonrası destektir. Saç kurutma makinelerinin kullanım ömrü kullanım şartları da dikkat edildiğinde yaklaşık 5 senenin üzerindedir. Tabi bu dönemden önce arıza yapan ürünlerin teknik servis desteği de önemlidir. Bu nedenle garanti, iade ve değişim konularda sorun çıkarmayacak, ürünün arkasında duran bir marka tercih etmenizi tavsiye ediyorum.

– Ergonomi: Ergonomi yani ürünün şekil faydası ise saç kurutma makinesi seçiminde oldukça önemli konudur. Saç kurutma makinesinin boyutu, tuşlarının pozisyonu ve kablo uzunluğu gibi özellikler kullanım esnasında çok önemlidir. Piyasada profesyonel fön makinesi adı altında tasarlanmış ve bu şekilde pazarlanan birçok makine bulunuyor. Bu ürünler saçlarınıza şekil vermezler ve profesyonel bir fön makinesi gibi ağır ve büyüktürler. Bu tip ürünleri satın alırken dikkat etmekte fayda var.

– Ağırlık: Genel olarak saç kurutma makinesi tavsiyelerinde en az önemsenen ise ağırlık. Cihazın kullanım kolaylığı açısından oldukça önem taşıyan bu özellikte ortalama 500 gram en ideal ağırlık olup tutuş kolaylığı sağladığınıda belirtelim.

– Difüzör Başlık: Difüzör, daha çok dalgalı ve kıvırcık saçları şekillendirmek için kullanılan bir saç kurutma makinesi aparatıdır. Saç kurutma makinesinin ucuna takıldığında bu bölümden yayılan ısıyı eşit bir şekilde dağıtır. Kısacası difüzör yalnızca saçlarınızı kuruturken kullanabileceğiniz bir aparattır. Difüzör yardımıyla saçlarınızın kururken kabarmasını ya da elektriklenmesini önleyebilir, saçlarınızdaki dalga ve buklelerin çok daha hacimli ve biçimli şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz. Difüzör kullanmanın avantajlarından bir tanesi saç tellerine doğrudan yüksek ısı uygulamak zorunda kalmamaktır.

– Saç Kurutma Makinesi Türleri: Saç kurutma makinelerinin farklı türleri bulunmaktadır. Saç tiplerine göre farklı saç kurutma cihazları tercih edilebilmektedir. Saç kurutma makinesi türlerini bilmek ve saçınıza en uygun olan cihazı seçmek daha güçlü sağlıklı ve yıpranmış saçlar için oldukça önemlidir. Saç kurutma makineleri çeşitlerini sıralamak gerekirse; iyonik, nano, seramik, turmalin ve titanyum olarak ele almak mümkündür. İyonik saç kurutma makineleri ince telli saçlara çok daha uygunken, seramik saç kurutma makineleri çok uzun saçlar için oldukça iyi bir tercih olmaktadır. Turmalin ve titanyum saç kurutma makineleri ise kalın telli ve kıvırcık saçlar için oldukça tavsiye edilmektedir.

Saç Kurutma Makinesi Türleri İyonik Makine Seramik Makine Turmalin ve Titanyum Makine
Uygun Olduğu Saç Tipi İnce telli saçlara uygundur. İnce telli ve kısa saçlara uygundur. Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygundur.
Uygun Olmadığı Saç Tipi Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygun değildir. Kalın telli, çok uzun ve kıvırcık saçlara uygun değildir. İnce telli saçlar için hiç uygun bir makine değildir.
Isıyı Verme Şekli Isıyı düzensiz biçimde dağıtır ve kuru bir hava verir. Isıyı eşit dağıtır ve daha sert biçimde verir. Isıyı eşit biçimde dağıtır ve sertlik derecesi daha azdır.
Saça Zarar Verir Mi? Zarar verme potansiyeli vardır. Daha az zarar verir, en çok tercih edilendir. Çok daha az zarar verme potansiyeline sahiptir.
Fiyat Ekonomiktir. Çok fazla cep yakmamaktadır. Orta derecede fiyatlandırması vardır. Nispeten daha pahalıdır.

Saç kurutma makinesi modelleri seçenek olarak standart, profesyonel, seyahat tipi ve otel tipi olmak üzere dört türü bulunuyor. Aynı zamanda ısı ayarı, soğuk hava üfleme özelliği ve saç kurutma makinesi aparatları sayısı gibi özelliklere göre fiyatlar farklılık gösteriyor. Saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtı elbette ki sadece tek bir özellik ile sınırlı kalmıyor. Hemen buradaki (tıkla) bağlantıdan saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

1– Rowenta CV5730TR Ultimate Shine Ionic Saç Kurutma Makinesi

Rowenta CV5730TR 2200 watt güç ve uzun ömürlü yüksek performanslı iyon jeneratörü sayesinde saçların kurutulurken kaybettiği nemi ve parlaklığı saça geri verir, elektriklenmeyi önler. 3 farklı sıcaklık, 2 farklı hız ayarı ve difüzör başlığı sayesinde saçlarınıza hacim kazandırır. Ayrıca şekillendirmede yardımcı profesyonel daraltıcı başlığa sahiptir. Ekstra uzun kablosu sayesinde hareket özgürlüğü sağlar. 150 TL’lik bir fiyata sahip olan Powertec TR-901 saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2200 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 3 Kademe
 • İyon: Var
 • Difüzör: Var
 • Soğuk Hava: Var

2– Powertec TR-901 Turbo Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesi tavsiyeleri listemizde en yüksek güce sahip olan bu modelin 2500 Watt’lık bir performansa sahip. Piyasada bulunan diğer saç kurutma cihazlarına göre sadece gücü ile değil tam olarak 270 cm kablo uzunluğu ile de önde olan model tamamen yerli üretim olduğunu belirtelim. Kuaförler için özel olarak tasarlanmış Powertec Turbo tam anlamıyla bir profesyonel saç kurutma makinesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de saçlarınızı kolay ve hızlı bir şekilde kurutmak ve şekillendirmek istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken bir model. 2 kademeli hız ve 2 kademeli ısı ayarı bulunan bu ürün daha kolay bir şekilde fön çekmenizi sağlıyor. 150 TL’lik bir fiyata sahip olan Powertec TR-901 saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2500 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 2 Kademe
 • İyon: Yok
 • Difüzör: Yok
 • Soğuk Hava: Yok

3– Fakir Gloria Saç Kurutma Makinesi Gold

Fakir Gloria sunduğu özellikler ve fiyatıyla tam bir fiyat performans ürünü. Uygun fiyatlarda kaliteli bir ürün almak isteyenler için tavsiye niteliğinde olabilir. Ayrıca hava yönlendirici başlıklarla kullanımı olabildiğince kolay. Vigo avantajıyla saçlara şekil vermek çok daha hızlı hale getiren Fakir, ergonomik ve gold rengiyle dikkat çekiyor. Fakir Gloria Saç kurutma makinesi günlük kullanım için bütün ihtiyaçları karşılayabilecek bir ürün. Hafif ve kullanışlı olan bu ürünü 179 TL gibi uygun fiyatıyla düşünmeden satın alabilirsiniz. Fakir Gloria Saç Kurutma Makinesi Gold saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2200 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 3 Kademe
 • İyon: Yok
 • Difüzör: Var
 • Soğuk Hava: Var

4– Remington Keratin Protect AC İyon Saç Kurutma Makinesi

Gerçekten profesyonel bir saç kurutma makinesi istiyorsanız ve çok sık bir şekilde fön ve saç şekillendirme gibi işlemler yapıyorsanız bu model tam size göre. Tam olarak 2200 Watt’lık gücü ile yüksek bir performansa sahip olan Remington saç kurutma makinesinin 3 farklı başlığı bulunuyor. Geliştirilmiş iyon teknolojisi ile saçlarınızdaki nemi koruyarak elektriklenmesini engelleyen bu modelde aynı zamanda AC motoru sayesinde saçlarınızı daha hızlı kurutmanıza yardımcı oluyor ve saçlarınızı koruyarak parlak bir şekilde görünmesini sağlıyor. Eğer saçlarınız çok kabarıyorsa veya yıpranmışsa bu modeli kesinlikle tavsiye ediyoruz! Sahip olduğu keratin ve badem yapı ile zenginleştirilmiş bir seramik ızgarası sayesinde ısıyı saçınızın ihtiyacına göre eşit bir şekilde dağıtıyor ve yıpranmasını önlüyor. 500 TL’lik bir fiyata sahip olan Remington saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2200 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 3 Kademe
 • İyon: Var
 • Difüzör: Var
 • Soğuk Hava: Var

5– Arnica Alize Mini Saç Kurutma Makinesi

Küçük, taşınabilir ve kolay kullanılabilen bir saç kurutma makinesi istiyorsanız Arnica Alize Mini Saç Kurutma Makinesi fiyatı ve boyutu ile ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacaktır. 1250 Watt’lık bir güce sahip olan bu saç kurutma cihazında 2 farklı hız ve 2 farklı ısı ayarı bulunuyor. Özellikle seyahat ederken kolayca çantanıza koyabileceğiniz bu saç kurutma makinesi her türlü basit kullanıma uygun olacak bir şekilde tasarlanmış. Özellikle öğrenciler için öneri niteliğindeki bu makinenin 3 yıl garantisi bulunuyor. 120 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan Arnica saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 1250 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 2 Kademe
 • İyon: Yok
 • Difüzör: Yok
 • Soğuk Hava: Yok

6– Raks Lia Saç Kurutma Makinesi

1000 Watt’lık bir güce sahip olan seyahat tipi Raks saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kolayca kurutabilirsiniz. Çantanızda neredeyse hiç yer kaplamayacak şekilde düşünülerek tasarlanan ergonomik yapısı ve 75 TL’lik fiyatı ile listenin en uygun ve kullanışlı saç kurutma makinesi olan bu modelde 2 kademeli hız ve 1 kademeli ısı ayarı bulunuyor. Ayrıca katlanabilir bir model olması da seyahatler veya konaklamalar için oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Fiyat performans ürünü olan Arnica saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 1000 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 1 Kademe
 • İyon: Yok
 • Difüzör: Yok
 • Soğuk Hava: Yok

7– Philips BHD290/00 DryCare Advanced Saç Kurutma Makinesi

2300 Watt’lık bir güce sahip Philips DryCare modeli özel ThermoProtect teknoloji ile donatıldığı için saçınızı ısıdan kaynaklı yıpranmalara karşı korumakta. Bu teknoloji sayesinde saçınızı hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde kurutmanızı sağlarken, yapacağınız işlemlere göre de sıcaklık derecesini ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda iyonik ve TurboBoost özellikleri ile saçınızda oluşabilecek elektriklenmeyi önleyebilir ve saçınızdaki kırıklardan arınarak daha canlı ve parlak saçlara da sahip olabilirsiniz. Eğer sık sık saçınızı kurutuyor, fön çekiyor ve şekillendirme işlemleri yapıyorsanız saçınızın yıpranmasını önlemek için DryCare Advanced saç kurutma makinesini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Daha hızlı kurutma işlemi için tasarlanan turbo püskürtme butonu ile saçınızı kolay ve hızlı bir şekilde kurutabilir ve masaj yapan difüzör başlığı ile kolay bir şekilde saçınızı şekillendirebilirsiniz. Bütün bu özelliklerine ek olarak ultra ince daraltıcı başlığı ile saçınızı hızlıca düzeltebilir ve Cool Shot butonu ile saçınıza şekil verdikten sonra soğuk hava ile saçınızı sabitleyebilir ve yaptığınız stili/modeli daha uzun süre kullanabilirsiniz. Tam anlamıyla profesyonel bir saç kurutma makinesi olan bu cihazın fiyatı da sahip olduğu özelliklere göre oldukça uygun fiyatta olduğunu söyleyebiliriz. 600 TL’lik bir fiyata sahip olan Philips DryCare Advanced Saç Kurutma Makinesi saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2300 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 3 Kademe
 • İyon: Var
 • Difüzör: Var
 • Soğuk Hava: Yok

8– Etap 3200 Marathon Profesyonel Kuaför Fon Makinası

İtalyan AC Motor ile ekstra uzun ömürlü kullanım olanağı sunan Etap 3200 saç kurutma makinesi, bireysel ve profesyonel kullanım için oldukça ideal bir ürün. Saçlarınız için 99 m3/h hava akışı sağlayan Etap 3200 saç kurutma makinesi profesyonel bir kurutma deneyimi sunuyor. Sahip olduğu teknoloji sayesinde diğer saç kurutma makinelerden daha hızlı bir kurutma sağlıyor. Geniş ağız yapısı  nedeniyle saçlarınız hızlıca kurumasına rağmen, saçınıza kolayca şekil verme olanağı sunuyor. Sessiz ve oldukça profesyonel bir kullanım olanağı sunan bu cihazı hem evlerinizde hem iş yerlerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Yaklaşık 280 TL’lik bir fiyata sahip olan Philips DryCare saç kurutma makinesini hemen buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 2200 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 3 Kademe
 • İyon: Yok
 • Difüzör: Yok
 • Soğuk Hava: Var

9– Xiaomi Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi

Bu zamana kadar bildiğiniz tüm saç kurutma makinelerini unutun. Teknoloji devi Xiaomi‘nin, üretmiş olduğu bu saç kurutma makinesiyle tamamen yenilikçi bir teknolojiyi sizlere sunuyor. Tam olarak 360 derece dönebilen manyetik başlığı sayesinde ile istediğiniz stili elde etmek artık çok daha kolay! Hızlı kurutma ve şekillendirme işlemleriniz için piyasada bulabileceğiniz en ideal ürünlerden birisi. Çalıştırırken hissedilen hava akımı dışında bu cihazın çalıştığını anlamanın başka bir yolu yok! Ultra sessiz çalışıyor. Premium termostat ve termal sigorta seçenekleri bulunuyor. Genel Değerlendirme olarak; hafif, özel tasarımı ve yüksek torkuyla daha önce alışık olduğumuz saç kurutma makinelerinden tamamen farklı bir makine. Xiaomi saç kurutma makinesi farklı ve yüksek teknolojili, verimli ürünler kullanmak isteyenler satın alabilir. 533 TL’lik bir fiyata sahip olan Xiaomi Ionic saç kurutma makinesini buradaki bağlantıya (tıkla) giderek inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Güç: 1800 W
 • Hız Ayarı: 2 Kademe
 • Isı Ayarı: 2 Kademe
 • İyon: Var
 • Difüzör: Var
 • Soğuk Hava: Var

Sizin için araştırarak seçtiğimiz ve incelediğimiz en iyi saç kurutma makinesi modellerini ve tavsiyelerimizi umarım beğenmişsinizdir. Saçınız için en pratik, en kullanışlı ve en uygun modeli seçmeniz oldukça önemli. Saç kurutma makinelerinin başlıkları, garanti süresi, iyon özellikleri ve boyutu saç kurutma makinesi seçimlerinde büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle saç kurutma makinesi almadan önce saç kurutma makinesi tavsiyelerini incelemenizde fayda var.

Özetle saç kurutma makinesi tavsiyesi arayanlar için en iyi saç kurutma makinesi modellerini inceledik ve en uygun fiyatlı modelleri açıklamaya çalıştık!

Saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz sorularınız için buradaki (tıkla) bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Laptop Tavsiye İçin En İyi Laptop Tavsiyesi yazımızı okuyabilirsiniz!

Yazıcı tavsiye için de En İyi Yazıcı Tavsiyesi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı