Bilgi

Sıradışı Bir Bilim Kurgu Dizisi: Black Mirror


Son zamanların hakkında en çok konuşulan dizisi –kuşkusuz- Black Mirror. Türkçeye Kara Ayna veya –doğrusu- Siyah Ayna olarak çevrilecek bu dizinin tüm sezonları aynı zaman diliminde geçiyor. İlk sezonu 4 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan Black Mirror; drama, macera, hiciv ve bilim kurgu konulu bir İngiliz televizyon dizisi.

Dizi kazandığı başarı ve popülaritesi sonucunda 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alındı ve devamında Netflix Yayın Ağı üzerinde yayınlanmaya başlandı.

Dizi daha çok modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır.

Dizinin yapımcısı olan “Charlie Brooker” dizi hakkında “her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” şeklinde açıklama yapmıştır.

Black Mirror’un yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı