Bilgi

TP LİNK TD-W8961ND Modem Kurulum ve Ayarları


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “TP LİNK TD-W8961ND Modemin” kurulum ve ayarları konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu tipte modemlerin kurulum ve ayarlamaları olabildiğince kolaydır. Şimdi anlatacağım sıralamaları doğru bir şekilde yaptığınızda kurulumu hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Aşağıda anltacağım “TP LİNK TD-W8961ND Modem Kurulum ve Ayarları” cihazı ilk kez aldıysanız veyacihaza RESET attıysanız geçerlidir. RESET işlemi elektriğe bağlıyken cihazın arkasında bulunan RESET tuşuna 15 sn basmakla gerçekleştirilir. Şimdi hazırsak başlayalım.

1- İlk olarak modemin elektrik bağlantısını yaptıktan sonra modemle gelen ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza (masaüstü, laptop, ultrabook vs.) diğerini modemin ethernet portuna takın.

2- Bilgisayarınızın sırasıyla Başlat >>> Denetim Masası >>> Ağ ve İnternet >>> Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ne gelip sol üstte Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir dediğinizde alttaki gibi mavi renkli olan Yerel Ağ Bağlantısını çift klikleyin. Buradan Özellikler >>> Internet Protokol Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçip Aşağıdaki Ip Adresini Kullan ve Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kısmına yazdığım sayıları yazıp TAMAM deyin.

3- Şimdi tarayıcınıza (Google Chrome vs.) 192.168.1.1 yazı ENTER yapın karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Açılan pencere ekranında kullanıcı adına admin şifre kısmına ise admin, ttnet veya 1234 yazıp Oturum Aç diyoruz.

3- Oturum aç dedikten sonra HIZLI BAŞLAT seçeneği karşımıza çıkıyor. İLERİ diyoruz.

4- Bu kısımda saat ayarlamaları geriyor. Aşağıdaki gibi GMT:02:00 İstanbul‘u bulup İLERİ deyin.

5- Bu kısımda dolduracağınız yerler sadece Kullanıcı Adı ve Şifre olacak. Başka hiçbir şeye dokunmayın. Eğer TTNET’ten hizmet alıyorsanız kullanıcı adınız telefonnumaranız@ttnet (Örnek Kullanıcı Adı: 2120123456@ttnet) şeklinde oluyor ve şifreniz 123456 oluyor. Bu değişmez. Farklı hizmetler için nasıl olduğunu bilmiyorum :)) Onuda müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.

6- Bu kısımda ise TP LİNK TD-W8961ND modeminizin kablosuz yani wifi ayarlarını yapıyoruz. SSID kısmına wifi adınızı ne koymak istiyorsanız Ön Paylaşım Anahtarı kısmına ise wifi şifrenizi yazın ve İLERİ deyin.

7- Ve son ekran KAYDET diyoruz. Artık internetin tadını çıkarabilirsiniz. Selametle.

TP LİNK TD-W8961ND Modem Üzerindeki Işıklar ve Anlamları

Not:  Modem üzerindeki DSL/ADSL ışığı sabit yanıyor fakat internet bağlantınız halen yoksa kullanıcı adı ve şifrenizde hata olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı