Bilgi

USB Bellek Dolu Fakat Boş Gösteriyor [Kesin Çözüm]


USB Belleğinizi bilgisayara taktığınızda dolu olduğu halde boş gösteriyorsa panik yapmanıza hiç gerek yok. Bunu yapan bir bilgisayar virüsü. Muhtemelen sizde şu anda bu virüsün kurbanlarından biri oldunuz. Özellikle çok sayıda USB bellek takıp çıkarılan bilgisayarlarda takılan USB’lerde görülen bu sorunun çözümü ise oldukça basit. Şimdi “USB Bellek Dolu Fakat Boş Gösteriyor” sorusuna kısaca cevap verelim.

1- USB Belleğinizi bilgisayara takın ve masaüstünden “Bilgisayarıma” girerek USB’nize atanmış olan harfi öğrenin. Örneğin; benim USB Belleğime “H:” harfi atanmış.

2- Klavyeden önce “Windows tuşuna” ardından “R tuşuna” basın ve açılan panele cmd yazıp enteryapın.

3- Açılan panele cmd yazıp enter yaptıktan sonra aşağıdaki gibi siyah bir pencere karşımıza çıkacaktır. Buraya USB belleğimize hangi harf atanmışsa onu yazdıktan sonra iki nokta üst üste yapıp enteryapıyoruz.

4- Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra bir alt satıra otomatik geçecektir. Buraya attrib -h -s -r /s /d *.*kodunu yazdıktan sonra enter yapıyoruz. (Fare ile bu kodu kopyalayıp siyah alanda sağ klik yaparsanız buraya yazdırmış olursunuz.)

5- Kısa süre içerisinde işlemimiz tamamlanacak. Şimdi USB Belleğinizin içerisini kontrol edin ve verilerinizin geri gelip gelmediğini kontrol edin. Alternatif kullanabileceğiniz attrib kodları aşağıdaki gibidir. Bunları da deneyebilirsiniz.

  • attrib -a -s -r -h /s /d
  • attrib -r -h -s -a *.* /s /d
  • attrib -h -r -s /s /d *.*
  • attrib /s /d -r -a -s -h

Kaynak: https://www.mazotkacakcisi.com/

1 Yorum

1 Yorum

  1. bir vatandaş

    7 Aralık 2021 at 20:10

    Denedim düzeldi teşekkür ederim Allah razı olsun sizden.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı