Windows 10

Windows 10 Enterprise 32 ve 64 Bit Orijinal İndir


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Windows 10 Enterprise” sürümünü nasıl indireceğiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Birçok platformdan Windows 10 Enterprise sürümünü indirmeniz mümkün. Ancak düşüneceğiniz üzere bazı -kötü niyetli- kişiler virüs yapısındaki çeşitli yazılımlar entegre ederek internet ortamında paylaşıma sunuyorlar. Haliyle bu şekilde işletim sisteminin orijinal olup olmadığını anlamak pek mümkün olmuyor. Bu tipte bir işletim sistemini bilgisayarınıza indirdiğinizde aslında kimlik bilgilerinizden tutun kişisel dokümanlarınıza kadar çok veriyi kendi elinizle karşı tarafa vermiş oluyorsunuz.

Aslında en doğru yöntem doğrudan Microsoft sitesinden indirmek. Bu şekilde verilerinizin çalınması, kaybolması kaygısı duymadan rahatlıkla işletim sisteminizi kullanabilirsiniz.

Windows 10 Enterprise büyük kurumsal yapılar için tasarlanmış olan üst düzey ve kullanışlı bir işletim sistemidir. Windows 10 Pro özelliklerinin bir çoğuna sahiptir. Genellikle ticari veya kurumsal yapılarda Active Directory (AD) yapısına bağlı olarak çalışırlar. Profesyonel kullanıcılar için Windows 10 Pro en ideal bir sürümdür. Windows 10 Enterprise ve Education sürümleri hemen hemen aynı yapıda olup kurumsal yapılara hitap etmektedir.

Windows 10 Enterprise sürümünü indirmek için öncelikli olarak burada (tıkla) bulunan Microsoft’un resmi web sitesine gidin. Gelen sayfada “Start your evaluation” sekmesinde yer alan “Please select your evaluation file type” seçeneğini “ISO – Enterprise” olarak belirleyin ve “Continue” diyelim.

“Please complete the form to continue” kısmındaki formu kafanıza göre rastgele dolduralım. Bilgiler çok önemli değil. Aşağıdaki gibi işlemler tamamsa “Continue” diyoruz.

Gelen sayfada “BIT” ve “DİL” seçeneklerini belirliyoruz. Download diyoruz.

Son olarak tekrar Download diyoruz ve 4.3 GB boyutundaki Windows 10 Enterprise sürümümüz bilgisayarımıza iniyor.

Bilgi Notu: Dil seçenekleri “English (United States), English (Great Britain), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), French, German, Italian, Japanese, Korean, Spanish, Portuguese (Brazil)” bulunuyor.

Kurulumdan sonra Language/Dil kısmından Türkçe dil paketini yükleyebilirsiniz. Sorunuz varsa yorum kısmından iletin cevap vermeye çalışalım.

Kurulumdan sonra aldığım ekran görüntüsü.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Enes

    11 Mayıs 2019 at 18:19

    bilgi için teşekkür ederim işime yaradı

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı