Bilgi

WordPress Google Analytics Ayarları


Bir wordpress web siteniz varsa anlık olarak sitenize giren kişileri görmek isterseniz. Aslında bu işlemi yapan bir çok platform var. Ancak içeriklerinizin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi ve geri dönük olarak kontrol edilebilmesi için Google Analytics şart diyebiliriz. Şimdi sizlere lafı hiç uzatmadan bu konuyu anlatacağım. Takıldığınız yer varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

1- https://www.google.com/analytics web adresine gidin ve Gmail hesabınızla giriş yapın. Gmail hesabınız yoksa bir gmail hesabı alın ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Kaydolun yazan yeri klikleyin.

wordpress google analytics (1)

2- Kaydolun dedikten sonr aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Bilgileri aşağıdaki gibi (kendi sitenizi doğru yazarak) girin ve en alttaki İzleme Kimliği Edinin butonuna basın. A

wordpress google analytics (2)

3- Açılan pencerede size bir izleme kimliği verilecek. Bu kimlik UA-12345678-1 gibi bir şey olacak. Bu izleme kimliğini aldıysanız diğer işleme geçelim. Hemen Yoast Google Analytics eklentisini bu linkten veya direkt Admin panelden Yüklü Eklentiler ve arama kısmında Yoast Google Analytics yazarak arattırın ve kurun ardından ETKİNLEŞTİRİN. Etkinleştirme bittikten sonra Eklentiler kısmında Yoast Google Analytics kısmına gelerek Ayarları seçin.

Açılan pencere aşağıdaki gibi olacak. UA Kodunuzu elle girin kısmına İzleme Kimliği Kodunu ekledikten sonra Google Analytics sayfasına gidip

wordpress google analytics (3)

4- Bu işlemler tamamsa https://www.google.com/analytics/ adresine tekrar giderek anlık ziyaretçi trafiğinizi izleyebilirsiniz. Aktif hale gelme işlemi 0-24 saati bulabilir. Bu nedenle anlık ziyaretçileri hemen göremeyebilirsiniz.

wordpress google analytics (4)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı