Bilgi

Yağ Servisine ve Periyodik Bakıma 30 gün kaldı!


Yeni bir araç aldınız ancak daha 15000 km veya 1 yılı dolmadan ekranda “Yağ Servisine ve Periyodik Bakıma 30 gün kaldı” yazıyor. Panik yapmanıza gerek yok. Aracınızı 15.000 km dolduğunda veya 1. yılı dolduğunda servise götürüp bakımını yapabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisi veya aracı satın aldığınız servisi aradığınızda size şöyle diyeceklerdir. “Efenim bize plakayı söyleyin. (Bazı durumlarda şase numarası istenebilir)” Kontrolden sonra “Efenim aracınızın çıkış tarihi şu, ancak siz bu tarihte aldığınız için servis bakımı aldığınız tarihten itibaren geçerlidir” diyeceklerdir.

Olay kısaca aracınızın çıkış tarihi ile ilgilidir. Aracınız diyelim Mart 2018’de çıkışı yapılmış ancak siz ilgili bayiden Temmuz 2018’de satın aldınız. Aracınızın bakımı ya 15000 km’de veya Temmuz 2019’da seçtiğiniz bir tarihte olacaktır. Olay kısaca böyle.

Bu arada servis uyarısından sonra gün gün geri sayım olacak. 30 Günlük süre dolduğunda bu kez ekranda “Yağ servisi ve Periyodik hemen” yazacaktır. Bu uyarıları her arabayı çalıştırdığınızda ekranda görmeniz biraz rahatsız edebilir. Ama zamanla alışıyorsunuz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı