Bilgi

Youtube Kanalını Silme/Kapatma Nasıl Yapılır?


Youtube kanalınızı telefondan veya bilgisayardan çok kısa süre içerisinde silebilirsiniz. Burada bilgisayardan basitçe “Youtube Kanalı Nasıl Silinir?, Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır? ” Sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca dilerseniz aşağıda anlatacağım yöntemde silme yerine gizleme olayınıda yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış.

YouTube kanalınızı silmek; videolar, yorumlar, mesajlar, oynatma listeleri ve geçmiş dahil olmak üzere içeriklerinizi kalıcı olarak siler. Şu anda mobil cihazlarda kanal silemeyeceğinizi unutmayın. Ancak mobilden youtube hesabınızı silmek için tarayıcı kullanabilirsiniz. (Masaüstü seçeneğine geçerek)

YouTube kanalınızdaki içeriği gizleyebilir ve daha sonra tekrar etkinleştirmeyi tercih edebilirsiniz. İçeriği gizlediğiniz zaman kanal adınız, videolarınız, beğendikleriniz, abonelikleriniz ve aboneleriniz gizli olur. Bütün yorumlarınız ve yanıtlarınız kalıcı olarak silinir.

Youtube Kanalını Silme/Kapatma Nasıl Yapılır?

İlk olarak https://www.youtube.com/ sayfasına gidin ve giriş yapın. Profil logonuzu klikleyerek aşağıdaki gibi yuvarlak anahtar (ayarlar) simgesini klikleyin. Genel bakış sekmesinden Gelişmiş kısmını seçin.

Açılan gelişmiş sayfasının en altında bulunan KANALI SİL seçeneğini seçin.

Burada karşınıza iki seçenek gelecektir. Kanalı Gizleme ve Kanalı Silme şeklinde. Kanalı Gizlemek istiyorsanız kanalı gizleme kısmını seçin yok tamamen kapatmak/silmek istiyorsanız “İçeriğimi Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum” seçeneğini klikleyin ve “İçeriğimi Sil” deyin.

Yeniden şifrenizi girip aşağıdaki gibi E-Posta bilginizi tekrar yazdıktan sonra İÇERİĞİMİ SİL diyoruz. Youtube kanalımız kapanmıştır.

1 Yorum

1 Yorum

  1. erkan

    11 Mart 2019 at 21:38

    kanalı kalıcı olarak silmek istiyorum seçeneğine tılıyorum hiç bir işlem yapmıyor aşağıya doğru açılan uzantı da açılmıyor bunu sorunu nedir?

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı