Bilgi

YouTube Arama ve İzleme Geçmişi Silme ve Kapatma!!!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “YouTube Arama ve İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? Arama ve İzleme Geçmişi Tamamen Nasıl Kapatılır?” sorularına cevap vereceğim.

YouTube’de herhangi bir video için arattırdığınız her kelime veya cümle arama geçmişinde kayıt edilir. Aynı şekilde izlediğiniz her video bağlantısı sağ alt kısımda bulunan “kitaplık” sekmesine kayıt edilir.

Şimdi bunları nasıl sileceğinizi ve bundan sonraki aramaların ve izlemelerin kayıt edilmesini nasıl engelleyeceğinizi anlatacağım. İlk olarak YouTube ana sayfasının sağ üst kısmından profil simgemize klikliyoruz. Gelen pencereden Ayarlar, ardından “Geçmiş ve Gizlilik” sekmesini seçiyoruz.

 

Hemen alt kısımdaki fotoğrafta; İzleme geçmişini temizle seçeneğini seçtiğimiz bu hesaba ait tüm izleme geçmişleri silinecektir. Şimdi İzleme geçmişini temizle diyoruz ve gelen soruya “İzleme geçmişini temizle” diyoruz.

Arama geçmişini temizle seçeneğini seçtiğimiz bu hesaba ait tüm arama geçmişleri silinecektir. Şimdi Arama geçmişini temizle diyoruz ve gelen soruya “Arama geçmişini temizle” diyoruz.

İzleme ve arama geçmişlerini tamamen kapatmak için “İzleme Geçmişini Duraklat” ile “Arama Geçmişini Duraklat” seçeneklerini aktif hale getiriyoruz. Böylece bundan sonra izleme ve arama geçmişleriniz kayıt edilmeyecek. Benim anlatacaklarım bu kadar. Videonun faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın.

#youtube #geçmiş #silme #arama #izleme #kapatma

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı