Bilgi

Youtube 15 Dakikadan Uzun Video Yükleme


Bilindiği üzere Youtube’ye 15 dakikadan uzun videolar ayarlar etkin olmadığı için yükleme yapılamıyor. Varsayılan olarak en fazla 15 dakika uzunluğundaki videoları yükleyebilirsiniz. Daha uzun videolar yükleyebilmek için aşağıda gösterdiğimiz kısımdan hesabınızı doğrulamak için aşağıdaki adımları uygulayın. Canlı yayın erişiminiz varsa daha uzun video yükleme seçeneği varsayılan olarak etkinleştirilir.

1- https://www.youtube.com/ adresine gidin ve giriş yapın. Ardından sağ üstte bulunan profil logosuna klikleyip İçerik Stüdyosu sekmesini seçin. Açılan pencereden KANAL sekmesine gelin.

Bu kısımda Kanal’ın hemen altında bulunan Durum ve Özellikler sekmesini seçin ve aşağıda bulunan “Daha uzun videolar” sekmesini etkinleştir diyelim.

Etkinleştir dediğinizde doğrulama için sizden bir telefon numarası isteyecek. (Doğrulama kodunu cep telefonunda kısa mesaj veya otomatik sesli arama yoluyla almayı seçebilirsiniz.) Aşağıdaki gibi yaptığınızda size gelen kodu girdiğinizde hesabınız doğrulanmış olacak. Hesabınızı doğruladıktan sonra 15 dakikadan daha uzun video yükleyebilirsiniz. 20 GB’tan büyük dosyalar yüklemek için tarayıcınızın güncel bir sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Yükleyebileceğiniz dosyanın boyutu 128 GB’tan büyük veya 12 saatten uzun olamaz. Yüklemeler için geçmişte uygulanan sınırları değiştirilmiştir. Bu nedenle, 12 saatten uzun eski videolar görebilirsiniz.

Videonuz 128 GB’tan büyükse videonuzu YouTube’a yüklemeden önce bir video düzenleyicide sıkıştırmayı deneyin. Bu işlem, video kalitesini yüksek tutarken video dosyanızın boyutunu küçültür. YouTube için video sıkıştırmak amacıyla H.264 codec ile video şifreleme işlemi de yaygın kullanılan bir yöntemdir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı