Bilgi

Huawei’nin CFO’su Meng Wanzhou Kimdir?


Huawei‘nin sahibi Ren Zhengfei’nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Meng Wanzhou (Sabrina Meng), Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesiyle mezun olmuştur. 1993 yılında Huawei’ye katılan Meng, Uluslararası Muhasebe Departmanı Başkanı, Huawei Hong Kong CFO’su ve Muhasebe Yönetimi Departmanı Başkanı olarak görev almıştır. Meng şu anda, Huawei CFO’su ve İcra Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Meng 2003 yılında, Huawei’nin küresel olarak birleşik finans organizasyonunu kurdu. Standartlaştırılmış ve birleştirilmiş kurumsal yapı, finansal süreçler, finansal sistemler ve BT platformlarını geliştirdi. Meng, 2005 yılından bu yana dünya genelinde beş ortak hizmet merkezinin kurulmasına öncülük etti ve aynı zamanda Shenzhen, Çin’deki Global Ödeme Merkezi‘nin tamamlanmasını destekledi. Bu merkezler, Huawei’nin muhasebe verimliliğini ve izleme kalitesini artırarak, şirketin hızlı yurt dışı genişlemesini sürdürmek için muhasebe hizmetleri sağladı.

Meng 2007’den beri, Huawei ile IBM arasında sekiz yıllık bir ortaklık olan Entegre Finansal Hizmetler (IFS) Dönüşüm Programından sorumludur. Bu dönüşüm programı, Huawei’nin kaynak tahsisi, işletim verimliliğini artırma, süreç optimizasyonu ve dahili kontroller için veri sistemleri ve kurallarını geliştirmesine yardımcı olmaktadır. IFS ayrıca, Huawei’nin finansal yönetimini yeni bir düzeye getirerek şirketin sürdürülebilir büyümesi için yeni bir DNA meydana getirmiştir.

Kaynak: https://www.huawei.com/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı