Bilgi

Logitech G231 Oyuncu Kulaklığı İnceleme ve Yorum


Oyuncu kulaklığı konusunda farklı marka modelde birçok kulaklık bulmanız mümkün. Ülkemizde farklı mağazalardan temin edebileceğiniz kaliteli kulaklıklar bulunuyor. Elbette ben daha iyisini almalıyım derseniz yurtdışındaki mağazalardan spariş verebilirsiniz. Ancak gümrük, vergilendirme, kargo konularında bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Oyunlar için özellikle mikrofon artık olmazsa olmazlardan. Özellikle yeni nesil grafik tabanlı oyunlarda mikrofonla sesli görüşme sağlanarak daha iyi bir oyun sergileyebilirsiniz. Tabi gaming serisi kulaklıklarda genel olarak mikrofon bulunuyor. Ancak bazı kulaklıkların mikrofonsuz olduğunu söylemek mümkün. Bir kulaklık için temel olan şey, kaliteli bir ses ve kafayı ağrıtmayan malzemeden yapılmış olması tercih sebebidir. Bir çok kulaklıkta kalitesiz ses, terleme, kafayı ağrıtma gibi sorunları çıkardığını hatırlatalım. Oyuncu kulaklıkları genel olarak 75-1000 TL aralığında fiyat etiketine sahip. İyi bir kulaklık ise 150-300 TL arasında değişiyor.

Son zamanların en dikkat çeken kulaklıklarından biri ise Logitech firmasının üretmiş olduğu G231 stereo oyun kulaklığı olduğunu söyleyebilirim. PC ve Konsol cihazlarına uygun yapıda olan bu kulaklıkta birçok markanın modelinde olduğu gibi gürültü önleyici bir mikrofona sahip. Unutmadan belirtelim bazı konsol kumandaları ses kablosu girişi için adaptör gerektiriyor. Ayrıca bu kulaklığın kablosunun üzerinde ses ve ses denetimleri bulunan tuşlar yer alıyor. Tipik 3,5 mm bağlantı noktası ile hemen hemen bütün cihazlarda kullanabilirsiniz.

Teknik özelliklerine baktığımızda ideal aralıkta olan 20 Hz – 20 kHz frekans yanıtı ve 32 ohm empedans değeri bulunuyor. 255 Gram ağırlığındaki kulaklığın 2 metre uzunluğunda kablosu bulunuyor. 40 mm’lik neodimyum sürücüler kullanan G231 oldukça net ve berrak stereo ses sunuyor.

Dış görünüm olarak oldukça şık yapıya sahip olan bu oyuncu kulaklığı kullanılan malzemeler ise oldukça kaliteli. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bu kulaklığın olumlu geribildirimlerine baktığımızda ise oldukça iyi bir puana sahip. G231’in en iyi özelliklerinden bir diğeri de sürücülerinin 90 dereceye kadar dönebilmesi. Böylece kulaklığı masanızın üzerinde yatay durumda tutup daha az hasar görmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda onun daha ince olmasını da sağlıyor. Vatan bilgisayarda 300 TL gibi bir fiyat etiketine sahip, ancak kampanyalar veya farklı yerlerden daha uyguna almanız mümkün.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı