Bilgi

Matador Alvora Munera Kariyerine Son Vermesi [Yalan]


İnternette yaygın olarak dolaşan efsanelerden bir tanesi Matador “Alvora Munera” ilgili.  Hikaye şöyle başlıyor;

Fotoğraftaki “Matador Alvora Munera” kariyerine son verdi. Öyle ki, yarışın son mücadelesinde gücünü yitiren Alvora yıkıldı. Boğanın ona yaklaştığını görünce korkulu sonun yaklaştığını hissetti. Lakin boğa ona hiç bir şey yapmadı. Yarıştan sonra matador açıklamasında şöyle diyor:

“Boğa gözümün içine bakarak bağırdı, böyle, sadece bağırdı. Sırtına oklar batırdığım hayvan bana zarar vermedi, istese beni orada öldürebilirdi fakat sadece gözlerime bakıp bağırdı. Her hayvanda olduğu gibi onun gözlerinde de masumluk vardı. Yüreğimde adaletin hıçkırarak ağladığını işittim. Belki de bağışlanırdım, lakin itiraf edemedim. Kendimi dünyanın en vahşi mahluğu gibi hissediyordum.

Kolombiyalı “Álvaro Múnera” gerçekten de bir matador. Hatta öyle ki boğa güreşlerinin acımasızlık olduğunu düşünen bir matador. Álvaro Múnera 18 yaşındayken (1984 yılında) bir boğa dövüşü sırasında terciopelo adlı bir boğa tarafindan sakatlanıyor ve tekerlekli sandalye de yaşamına devam ediyor. Tabi ardından bu spora (!) karsi kampanyaya başlamış ve boğalarin dövüş esnasinda çok acı çektiklerini, adaletli bir spor olmadığını, boğalara eziyet edildiği vs. gibi açıklamalarda bulunmuş.

Sonuç olarak sosyal medyada (facebook, twitter, instagram vs.) dolaşan yukarıda ki hikaye tamamen uydurma! Ayrıca resimdeki kişi Alvaro Munera değil. Resşmde ki kişi “Francisco Javier Sánchez Vara” isimli bir matador. Fotoğrafta yapılan hareket şovun bir parçası ve boğadan korkmadıklarını göstermek için matadorlar tarafından sıklıkla yapılıyor.

Kaynak: http://www.greanvillepost.com/2012/03/05/alvaro-munera-an-ex-bullfighter-tells-why-he-became-an-animal-rights-activist/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı