Bilgi

Polisler İstediği Yere Atanabilir mi? 🟢


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Polisler İstediği Yere Atanabilir mi?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Arkadaşlar birincisi “polisler istediği yerde değil de istenilen yerde çalışır” dersek daha doğru olacaktır. Bu nedenle bir polis memuru istediği yerde çalışamaz. Çalışmak istediği yer konusunda talepte bulunabilir ve ancak idarenin uygun görmesi halinde buraya ataması yapılabilir.

Öncelikle bir polis memuru nüfusa kayıtlı olduğu yere atanamaz. Aynı şey kadın polis memurları içinde geçerlidir. Eğer kadın polis memuru evlendiyse evlenmeden önceki nüfusa kayıtlı olduğu yere atanamaz. Ancak polis memurları doğum yerleri nüfusa kayıtlı olduğu yerden farklı olabilir. Bu durumda doğum yerlerine atabilir. Başka bir istisna ise nüfusa kayıtlı olduğu yer büyükşehir statüsünde ise bu şehirlere atanabilir. Burada şöyle bir püf nokta bulunuyor. Örneğin; bir büyükşehir olan Erzurum’un Pasinler ilçesi nüfusa kayıtlı olduğunuz yer ise Pasinler ilçesine atamanız yapılmaz. Sadece merkez ilçeler ile diğer ilçelere atamanız yapılabilir.

Daha önce nüfusa kayıtlı olduğunuz yer 1 milyon kişinin üzerinde nüfusa sahip olduğu taktirde kendi memleketinizde görev yapabiliyorsunuz. Günümüzde ise bu şart kaldırılarak/değiştirilerek yerine yeni bir madde getirildi. Artık, memleketinin büyükşehir statünde olması yeterli oluyor.

Polisler daha önce çalıştığı şehre de genel olarak tekrar gönderilmez. Bunun için yine talepte bulunulması ve idarenin uygun görmesi gerekiyor.

Arkadaşlar sorunuz varsa yorum kısmında sorarsanız kısa zamanda yanıt vermeye çalışırız.

Polis Memuru Kendi Memleketinde Görev Yapabilir mi? | Oku

1 Yorum

1 Yorum

  1. Turko el

    13 Temmuz 2022 at 17:48

    Slm ben polis memuruyum,Eşim kadrolu kamu görevlisi. Eşim gorevde yükselme sınavı ile nüfusu bir milyon üzerinde olan büyükşehir statüsünde olan memleketimize tayin oldu. Bunun uzerine tayin talebinde bulundum lakin olumsuz cvp aldım. Cvpta yönetmelik gereği talebiniz uygun gorulmemeistir yazıyor. Ne yapabilirim elinde örnek mahk. Kararı olan var mi

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı