Bilgi

Telefonun Orjinal (Sahte) Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?


Bir telefon satın aldığınızda veya kullanmak istediğinizde telefonun sahte yani orijinal olup olmadığını anlamak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda kısaca bir telefonun sahte/replika/kopya olup olmadığını nasıl anlayabileceğiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Piyasada bulunan bir çok telefonun kopya olduğunu hatırlatmakta fayda var. Özellikle Çin menşeii bir çok telefon neredeyse orjinali ile birebir bir şekilde piyasada satılmakta. Hal böyle iken kullanıcılar dolandırılabiliyor. Şekilsel olarak piyasada ki kopya/replika (sahte) telefonlar neredeyse birebir bir şekilde üretilmekte. Ne zamanki arızalansa ancak teknik servis yada bu işi gerçekten bilen kişiler tarafından anlaşılabiliyor. Şimdi sizlere basit bir uygulama ile telefonun sahte olup olmadığını nasıl anlayacağınızı anlatalım.

Bu iş için yapmanız gereken tek şey “AnTuTu Officer” isimli uygulamayı kullanmak. Bu yazılım sayesinde telefonunuzun kimliğini kontrol ederek orijinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Peki nasıl?

1- İlk olarak  buradan Antutu Officer adlı uygulamayı cep telefonunuza indirerek. kuruyoruz.
2- Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bir bilgisayardan boş bir sayfa açarak tarayıcıya “y.antutu.com” adresine gidiyoruz.
3- Web sitesinde açılan  QR kodunu bu uygulama yardımıyla okutuyoruz.

Okumtma işleminden sonra ekranda yeşil renkte “The device has passed!” uyarısı çıkmışsa telefonunuz gerçekten orijinaldir.
Eğer kırmızı renkte “The device has not passed!” şeklinde uyarı alırsanız telefonunuz gerçekten sahtedir.

İşlemimiz bu kadar.

Kaynakça: sahteyazilim.com

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı