Bilgi

Türbanlı Polis Olur mu? Polis Başörtüsü Takabilir mi?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Türbanlı polis olur mu? Polis başörtüsü takabilir mi? Başörtülü polis olur mu?” sorularına cevap vereceğiz.

Polis alımlarında artık başörtüsü yani türban sorun olmuyor. Başörtülü bayanlar okulda ve meslek hayatında istedikleri taktirde herhangi bir yasaklamayla karşılaşmaksızın de artık başörtüsü takabileceklerdir. Hemen aşağıda resmî gazete yayınlanan yönetmeliği sizlerle paylaşıyoruz.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğine göre; Emniyet hizmetleri sınıfında olup resmi kıyafet taşıyanlara, Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli sayılı cetvele göre tişört, gömlek altı tişört, pantolon, gömlek, ayakkabı, bot, mont, kazak, eldiven, kravat, parka, kep, örgü başlık, termal içlik, bel kemeri, teçhizat takımı ve başını örten bayanlar için başörtüsü verilir. Kumaş başörtüsü: Başını örten bayan personel için başı örtecek ancak yüzü örtmeyecek şekilde desensiz, polisler için koyu lacivert, trafik hizmetlerinde görevli personel için beyaz, çarşı ve mahalle bekçileri için acı kahve renkte kumaştan yapılır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı