Bilgi

Twitter Hesabım Neden Sürekli Kapatılıyor?


Twitter hesabı açtığınızda tekrar-tekrar kapatılıyorsa bunun elbette bir nedeni olduğunu düşünebilirsiniz. Sürekli kapanan bir twitter hesabınız varsa –yaptığınız hatanın- ne olduğunu anlamak çok zor değil. Küfür, hakaret, hedef gösterme gibi sözleşme kurallarını ihlal eden bir içerik paylaşmanız  yada sürekli şikayet edilen bir paylaşımda bulunmanız hesabınızın askıya alınması veya kapatılması sonucunu doğuracaktır.

Eğer twitter hesabınız sürekli kapatılıyorsa; almanız gereken ciddi bir önlem var. Bu önlemler bazen size –biraz- pahalıya mal olabilir. Şöyle ki sürekli kapanan twitter hesabınızın bir daha kapanmaması için;

1- İlk olarak bir bilgisayardan farklı bir g-mail hesabı açın.

2- Cep telefonunuzu değiştirin ve cep telefonunuzu yeni aldığınız gmail ile kullanın.

3- Yeni bir GMS numarası (telefon hattı) alın ve twitter hesabınızı bu numara ile eşleştirin.

4- Eski kullandığınız kullanıcı adının benzerini bir daha kullanmayın.

5- Twitter hesabınızı kullanmaya başladığınız ilk dönemlerde twitlerinizi korumaya alın.

6- Twitter kurallarına riayet edin.

Bir çok kişi twitter hesabı kapandığında yeni bir twitter hesabı almaktadır. Tabi twitter telefon numarası, mac adresi, ip ve gmail eşleşmesini algılandığında bunu hesabını kapattığı kişi olarak algılar ve tekrar hesabı kapatır.

Twitter Kuralları Nelerdir?

Sıfırdan başlamak için twitter kurallarını bilmeniz ve buna göre adım atmanız gerekiyor. Örneğin birisine “o… Çocuğu” dediğinizde twitter bunu otomatik olarak algılama yeteneğine sahiptir ve size bir yaptırımı (askıya alma vs.) söz konusu olabilir.

Kişinin rızası olmadan üretilmiş veya dağıtılmış özel resim ya da videolar gönderemez veya paylaşamazsınız. Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul edilmektedir.

Diğer kişilere karşı şiddeti destekleyemez veya ırk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dini bağlılık, yaş, engellilik durumu ya da ciddi hastalığa dayanarak tehditlerde bulunamaz veya taciz edemezsiniz. Kullanıcı adı, ekran adı veya profillerindeki kişisel bilgileri dahil olmak üzere profil bilgileri üzerinden hiçbir hesabın başkalarını taciz veya tehdit etmesine izin verilmez. Bir hesabın profil bilgileri şiddet içeren tehdit veya karalamalar, yakıştırmalar, ırkçı ya da cinsiyetçi kinayeler barındırıyor, korku yaratıyor veya birini küçük düşürüyorsa kalıcı olarak askıya alınır.

Bir kişiye veya insan grubuna yönelik şiddet içeren tehditlerde veya ciddi fiziksel yaralanma, ölüm veya hastalıkla ilişkili dileklerde bulunmak twitter politikalarını ihlal eder.

Şiddeti veya şiddet içeren bir eylemin faillerini yücelten belirli içerik türlerini yasaklanır. Başkalarının tekrarlamasına sebep olabilecek biçimde her tür şiddet eylemini veya insanların korunan bir gruba mensup olmaları nedeniyle hedef alındığı her tür şiddeti yüceltmek buna dahildir. İhlale konu olan Tweetlerin kaldırılmasını istenir ve tekrarlanan ihlaller kalıcı olarak askıya alma işlemiyle sonuçlanır.

Amaçları uğruna sivillere karşı şiddet kullanan veya şiddeti teşvik eden örgütlerle ilişkili hesapları da yasaklanır. Bu politikaya dahil örgütler, kendini bu şekilde tanımlayan veya hem platformda hem de platform dışında şiddeti teşvik eden eylemlerde bulunan örgütlerdir. Bu politika ordu veya hükümet kuruluşları için geçerli değildir ve an itibarıyla barışçıl çözüm faaliyetinde bulunan (veya bulunmuş) örgütler için istisna uygulama seçeneğini göz önünde bulundurulur.

Başkalarına spam amaçlı gönderi yapmak için Twitter hizmetlerini kullanamazsınız. Twitter’da spam genel olarak, alakasız hesap, ürün, hizmet veya girişimlere yönelik trafik veya ilgiyi artırmak amacıyla Twitter’a veya Twitter’daki kullanıcıların deneyimine müdahale etmeye veya aksatmaya teşebbüs eden toplu veya agresif etkinlikler olarak tanımlanır.

İntiharı veya kendi kendine zarar vermeyi destekleyemez veya teşvik edemezsiniz.

Görsel şiddet, yetişkinlere uygun içerik ve nefret uyandırıcı görselleri medya politikamız uyarınca hassas içerik olarak kabul edilmektedir.  Ölüm, ciddi yaralanma, şiddet veya cerrahi prosedürlerle ilgili her tür korkutucu medyayı görsel şiddet olarak kabul edilmektedir. Pornografik ve/veya cinsel uyarı amacı taşıyan her medyayı yetişkinlere uygun içerik olarak kabul edilir. Irk, din, engellilik durumu, cinsel yönelim veya etnik/ulusal kökenlerine dayanarak başkalarına karşı düşmanlık ve kötülük teşvik etme amacı taşıyan logo, sembol veya resimleri nefret uyandırıcı görseller olarak kabul edilir. Bu tür içerikler profil resimleri veya başlıklarda görüntülenemez.

Twitter Kuralları’nı ihlal eden, kafa karıştırıcı veya aldatıcı bir şekilde başka bir kişinin adına hareket edemezsiniz. Bu hesaplar kalıcı olarak askıya alınabilir.

Mali hesap bilgileri, herkese açık olmayan adresler veya Sosyal Güvenlik ya da diğer ulusal kimlik numaraları gibi gizli bilgileri içeren Tweetlere izin verilmez. Herkese açık olarak yayınlanan bu bilgi, kötüye kullanım veya kötüye kullanımı teşvik etme amacıyla paylaşılırsa taciz içeren davranış politikamız kapsamında yaptırımlar uygulanabilir.

3 Yorum

3 Yorum

 1. Eren

  20 Ocak 2019 at 18:45

  Kalıcı askıdaki bir hesabın geri açılma olasılığı mevcutmudur bilginiz varmı acaba ?

  • filiz

   25 Ocak 2019 at 02:58

   bende aynı problemi yasıyorum kaç gündür. twiteera mail atıp durdum en son bana açmıycaklarını bildirdiler yeni hesap açıyorum kapanıyor

  • murat

   25 Ocak 2019 at 07:29

   evet. kalıcı askıdaki bir hesap tekrar açılabilir. ama zaman vermek çok zor.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı