Bilgi

Twitter’da En Çok Takipçisi Olanlar 2019


Herkese Merhaba. Bu yazımızda 2019 yılı itibariyle “Twitter’da En Çok Takipçisi Olanlar” konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal paylaşım platformudur. 2006 Yılında Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından geliştirilip, kullanıma açılmıştır. Twitter logosunda yer alan meşhur kuş bir erkektir ve adı Larry‘dir. Eskiden daha sert ve göze kaba gelen kuş logosu artık daha yumuşak ve güzel bir hale getirilmiştir. 330 Milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Twitter‘da her saniyede, yaklaşık 6.000 tweet tweetlenir, bu dakikada 350.000 tweet, günde 500 milyon tweet ve yılda yaklaşık 200 milyar tweet‘e karşılık gelir.

Twitter’da aklınıza gelebilecek bir çok kişinin (sanatçı,politikacı,komedyen vs.) hesabı bulunuyor.  Ünlü şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Kary Perry Twitter denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Ünlü şarkıcı 106.9 milyon takipçisiyle Twitter dünyasının en popüler isimleri arasında ilk sırada yer alıyor.  Kanadalı ünlü şarkıcı Justin Bieber 105 milyon takipçisiyle listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Twitter ünlüler dünyası kadar siyaset dünyası için de çok önemli bir sosyal medya alanı. Durum böyle olunca da popüler siyasetçiler aynı zamanda çok takip edilen Twitter hesaplarının sahibi oluyorlar. “Twitter’ın en popüler siyasetçisi kim?” diye soracak olursanız cevap hiç kuşkusuz bir önceki Amerika başkanı Barack Obama. Eski başkanın Twitter’da 104.72 milyon takipçisi bulunuyor. Listemizin devamında, Rihanna 89.5 milyon, Taylor Swift 83.2 milyon, Lady Gaga 77.8 milyon, The Ellen Show 77 milyon, Cristiano Ronaldo 76.6 milyon, Yotube 71.21 ve Justin Timberlake 64.7 milyon takipçiyle listemizin ilk 10 sırasında yer alıyor.

Twitter’da en çok takipçisi olan ilk 500 kullanıcı hesabını öğrenmek istiyorsanız burada (tıkla) bulunan linki inceleyebilirsiniz. Türkiye’de Twitter ortamında en çok takipçisi olan hesaplar ise aşağıdaki gibidir.

Kaynak:

  • https://www.statista.com/statistics/273172/twitter-accounts-with-the-most-followers-worldwide/
  • http://www.internetlivestats.com/twitter-statistics/#trend
  • https://www.socialbakers.com/statistics/twitter/profiles/turkey/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı