Bilgi

YouTube’den Para Kazanma Şartları Nelerdir?


YouTube‘da para kazanmak için YouTube İş Ortağı Programı‘na (YPP) başvurmanız ve programa kabul edilmeniz gerekir. YouTube’den para kazanmak için minimum uygunluk koşulları aşağıdaki gibidir.

YouTube’den Para Kazanma Şartları Nelerdir?

1- Tüm YouTube İş Ortağı Programı politikalarına uymak.

2- YouTube İş Ortağı Programı’nın kullanılabildiği bir ülkede veya bölgede yaşıyor olmak.

3- Son 12 ayda 4.000 saatin üzerinde genel izlenme süresine sahip olmak.

4- 1.000’den fazla aboneye sahip olmak.

5- Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmak.

YouTube İş Ortağı Programı’na Başvuru için Yapılacaklar Listesi

Herkes YouTube İş Ortağı Programı‘na başvurabilir ancak bazı kuralları karşılamanız gerekir. Bu yapılacaklar listesi, başvuru sürecinde size yol göstermek için hazırlanmıştır.

1- Para kazanmak amacıyla açmış olduğunuz kanalınızın YouTube politikalarına ve kurallarına uyduğundan emin olun. Başvururken, kanalınızın YouTube politikalarına ve kurallarına uyup uymadığını görmek için standart bir inceleme sürecinden geçersiniz. Programa sadece bunlara uyan kanallar kabul edilir.

2- Yalnızca 1 AdSense hesabınız olduğundan emin olun. Programa kabul edildikten sonra ödeme almak için bir AdSense hesabına ihtiyacınız vardır. Birden fazla hesaba sahip kanallar para kazanma özelliğinden yararlanamaz. Bu nedenle, kanalınızın e-posta adresiyle ilişkili yalnızca 1 AdSense hesabınız bulunduğundan emin olun.

3- En az 1.000 abonenizin ve 4.000 saatin üzerinde genel izlenme sürenizin olduğundan emin olun. Kanalları YouTube İş Ortağı Programı erişimi için değerlendirirken incelenecek içeriğe duyulmaktadır. Bu eşiğe ulaşmanız, genellikle daha fazla içeriğiniz olduğu anlamına gelir. Eşik, kanalınızın YouTube politikalarına ve kurallarına uyup uymadığı konusunda daha bilinçli bir karar verilmesine yardımcı olur.

4- YouTube İş Ortağı Programı’na başvurun. İstediğiniz zaman YPP’ye başvurabilirsiniz ancak kanalınız yalnızca yukarıda belirtilen ulaştığınızda incelenir. YouTube İş Ortağı Programı’na başvurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Öncelikle gmail hesabınızla YouTube‘da oturum açın. Sağ üst kısımdan hesap Simgeniz > Kanalım sekmesini klikleyin.

Sol kısımdaki menüden Ayarlar sekmesini seçin.

Gelen pencereden “Ek Özellikleri Görüntüleyin” sekmesini klikleyin.

Ekranda gösterilen adımları tek tek uygulayın. Örneğin, hesap doğrulamanızı telefon ile yapın, YouTube İş Ortağı Programı‘ şartlarını kabul edin, Adsense için istekte bulunun, para kazanma tercihlerinizi belirleyin ve son olarak son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve mevcut 1.000 aboneye ulaştıktan sonra kanalınızın incelenmesini bekleyin.

Kanalınız YouTube İş Ortağı Programı‘na katılma koşullarını karşıladığında otomatik olarak inceleme sırasına alınır. Başvuru durumunuzu istediğiniz aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

Kontrol: https://www.youtube.com/account_monetization

Para kazanmaya başladığınızda bu sayfanız aşağıdaki gibi görünecektir. YouTube iş ortağı olarak aramıza hoş geldiniz! Tebrikler! Videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazıyı faydalı bulduysanız lütfen burayı klikleyip (tıklaYoutube kanalımıza abone olun.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı