Bilgi

Facebook’ta En Çok Oynanan Oyunlar 2018


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Facebook’ta En Çok Oynanan Oyunlar” konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Facebook’un en çok oynanan oyunu olan Candy Crush Saga akıllı telefonlar ve Facebook‘ta oynanabilen bulmaca türünde bir video oyunudur. King.com tarafından geliştirilmiştir. Haziran 2018 itibarı ile günlük 10 milyon, aylık ortalama 50 milyon kullanıcı sayısı ile Facebook‘ta en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Üreticisine günde ortalama 633 bin ABD Doları gelir sağladığı belirtilen oyunun kullanıcılarında bir çeşit bağımlılık geliştirdiği ifade edilmektedir.

İkinci sırada olan Clash of Clans, Helsinki, Finlandiya merkezli oyun şirketi Supercell tarafından türetilmiş olan çok oyunculu, gerçek zamanlı, freemium, çevrim içi strateji oyunudur. Günlük 5 milyon, aylık ortalama 10 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor.

Listenin üçüncü sırasında ise 8 Ball Pool bulunuyor. Bu mobil oyun ücretsiz olarak oynayabileceğiniz çevrimiçi bir bilardo oyunudur. Arkadaşlarınıza karşı veya rastgele oyuncularla eşleşerek oynayabileceğiniz 8 Ball Pool’da seviye atlamak ve en iyi oyuncular arasında yerinizi almak  için istekayı çok iyi kullanmanız gerekiyor. Günlük 5 milyon, aylık ortalama 10 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor.

Listenin dördüncü sırasında bulunan Farm Heroes Saga, aynı nesneleri en az üçlü olarak eşleyerek verilen hedefleri tutturmaya çalıştığımız klasik bir oyundur. Oyun King tarafından geliştirilmiştir. Sınırlı hamle ve hak ile oynanan Farm Heroes Saga yapı olarak Candy Crush Saga‘ya benzemektedir.  Güçlendiriciler satın alarak seviyeleri daha kolay geçebileceğiniz Farm Heroes Saga’ya Facebook hesabınızla bağlanarak arkadaşlarınızın skorlarını görebilir, birbirinize can gönderebilirsiniz. Günlük 5 milyon, aylık ortalama 10 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor.

Beşinci sırada ise Texas Holdem Poker bulunuyor. Burada kural basitce elinizdeki kartlar ve yerdeki kartların bir araya geldiğini düşünürsek içlerinden beş tanesi el üstünlük kurallarının birine uyması ile birlikte yerdeki cipleri sizin kazanmanızdır. Günlük 5 milyon, aylık ortalama 10 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor.

Facebook’ta en çok oynanan oyunlar sıralaması devamında ise; Subway Surfers, Words With Friends, Dragon City, Hay Day, Trivia Crack oyunları bulunuyor.

Kaynak:

  • http://tr.fobito.com/
  • https://www.statista.com/
  • wiki-zero.net

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı